Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jämaja koguduse laagris jätkus tegevust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Laagris osalejate joonistatud temaatilised pildid. Mari Paenurm

Jämaja koguduses peeti juuli lõpus taas järjekordset avatud suvelaagrit.

Laager kandis järjepidevalt pealkirja «Ära astu ämbrisse» ja nii kui varasematel aastatel, oli ka sel aastal kogu tegevus isamaaline (instruktor Aivar Krusta ja abiline Kristel Hook). Laagris osalejad said teadmisi ja oskusi eneseabist (Naiskodukaitse esinaine meedik Mare Kirr), kunstist ja maalimisest (Eve Viidalep), loodustarkusi (linnuvaatleja Mati Martinson). Ka kõik muu tegevus oli kantud ideest koguda uut tarkust ja vanu tehtud vigu mitte enam korrata.
Laager sai teoks tänu Jämaja koguduse, Saaremaa NNKÜ-NMKÜ ja Kaitseliidu Saaremaa maleva koostööle. Oma panuse andsid laagri ajal toimunud kirikupäeva korraldamiseks kaks Saaremaa jutlustajat: Eve Mägi ja Eve Viidalep. Nooruslikku värskust lisasid kindlasti kolm väga vahvat vabatahtlikku neidu: Juliette Prantsusmaalt, Laura Hispaaniast ja Lydia Inglismaalt.
Et vabatahtlikele pärast laagrit Saaremaad tutvustada ja meie kauneid paiku näidata, tuli meile lahkelt appi Kihelkonna koguduse õpetaja Rene Reinsoo, kes selleks oma koguduse bussi kasutada andis. Laagrilised lahkusid rõõmsamatena, distsiplineeritumatena, kindlasti ka inglise keelt pisut veel paremini mõistvatena ning lootuses ja ootuses tuleval suvel uuesti kokku saada.
Anu Konks,
Jämaja koguduse õpetaja