Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

JäPe kutsub suvel Palamusele

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

JAPE_LOGO-02Iga-aastane oikumeeniline noortefestival JäPe ühendab kristlikke noori üle Eesti.

Sel suvel toimub see väga paljudele eestlastele armsaks saanud kohas, kus õppisid lõbusad koolipoisid Toots ja Kiir. Nõnda palju nalja ja rõõmu, kui sai nende kamraadide seiklustel, saab ka sel aastal 5.–8. juulil Palamusel toimuval JäPel.
JäPe tänavune pealkiri „Arm Astus“, on saadud sõnadest „arm“ ja „armastus“. „See teema on läbi põimitud kõikidest tegevustest ja teemadest, mis festivali ajal toimuvad. Rõhuasetus on sellel, et iga osaline mõistaks, et Jeesus on just tema eest surnud ja mitte ilmaasjata,“ jagab Linda Sakala, üks JäPe peakorraldajatest.
„JäPe programm pakub kõigile osalevatele noortele midagi uut näha, kuulda ja teha. Korraldajatega panustame tugisüsteemi, et igal noorel oleks üks inimene, kellega oma rõõmudest ja muredest laagri jooksul rääkida. Lisaks on kogu programm laia ampluaaga, et kõik saaksid maksimaalselt osa. Soovime, et need noored, kellel juba on suhe Jumalaga, saaksid seda tugevdada, kuid ka noored, kellel ei ole veel isiklikku suhet Jumalaga, saavad võimaluse selle luua. Selle pärast, et piiblitundidest aru ei saa või et igav on, kindlasti muretsema ei pea. Ühiselt koos neid päevi veetes saab igaüks midagi uut enda jaoks.“
Teine peakorraldaja Kätriin-Eliis Suurküla lisas, et programmi ettevalmistusele on lähenetud noortepäraselt ja humoorikalt. Ees on ootamas üllatusi nii osalistele kui ka meeskonnale, näiteks üks suur ühistegevus, kuid täpsemalt ei saa saladust välja rääkida.
Linda lisas, et kõigele lisaks on sel aastal uuenenud ka meeskond, kes on igati valmis selle aasta JäPe sõnumit edasi andma ja osalejaid toetama nende muredes ja rõõmudes. Korraldajate silmis kõige tähtsam ongi, et osalevad noored oleksid rõõmsad ja tunneksid end turvaliselt.
Programmis on suuremaid, valjemaid ja sportlikumaid tegevusi ning ka rahulikumaid ja isiklikule ajale pühendatud hetki. Laager on sobilik noortele vanuses 13+, nooremad saavad osaleda koos vanemaga. Korraldajad on öelnud, et üritusel kavas olevad programmid ei ole kohustuslikud, kuid need on parimad võimalused saada osa kõigest sellest, mille nimel on meeskond ja vabatahtlikud noored aasta vältel vaeva näinud just osalejate nimel.
JäPelt ei puudu peale sisuka programmi ka lõbusad töötoad, põnevad seminarid, võimas bänd ja maitsvad toidud ning Ingli kohviku väiksed inglid õhtul soojendavaid jooke tegemast.
Rohkem informatsiooni leiad aadressil www.jape.ee.
Kristi Tüvi