Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

JäPe tuleb taas

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Alanud on registreerumine tänavusele kristlikule noortefestivalile „Järgmine peatus“ ehk JäPe, mis toimub 21.–23. augustini Pilistveres.

Festivalile on oodatud noored alates 13. eluaastast, 13–17-aastased vajavad seejuures vanemate kirjalikku nõusolekut. Osavõtu eest tuleb maksta juunis 30, juulis 35 ja augustis 40 eurot. Registreerida saab festivali kodulehel jape.ee. Samast võib leida ka üksikasjalikke juhtnööre osa võtta soovijatele.

Tõsi, programmi kohta on informatsiooni esialgu vähe. Üritust korraldava EELK Laste- ja Noorsootöö Ühenduse juhatuse esimehe Triin Salmu kinnitusel tuleneb see sellest, et uue koroonaviiruse levimise tõttu otsustati festivali lühendada ning muuta aega ja kohta (esialgu pidi see toimuma Muhu saarel). Seetõttu tegeldakse praegu ka programmi ümbertegemisega. Muudatustest teavitatakse jooksvalt JäPe kodulehel.

Festivali tänavune teema „Võimatu saab võimalikuks“ on inspireeritud kirjakohast Lk 18:27. „Räägime lugusid inimestest, kes Jeesusega kohtudes on saanud uue elu ning kelle elu on Temaga kohtudes muutunud,“ selgitab Salmu. Täpsema valiku teeb piiblitundide eest vastutav Tallinna Kaarli koguduse diakon Kevin Kirs.

Koroonaviiruse levimine vajutab oma pitseri ka tänavuse festivali läbiviimisele. Salmu sõnul püüavad korraldajad omalt poolt teha kõik, et laager oleks turvaline. „Palume kindlasti kõigil olla ettevaatlikud ning pidada kinni riigi seatud reeglitest,“ rõhutab ta. „JäPele tulijad peavad arvestama, et palju rohkem peab pesema käsi ja võimalusel tuleb hoiduda füüsilisest kontaktist ning haigena JäPele tulla ei tohi.“ Kes soovib kanda maski, peab selle ise kaasa võtma.

JäPe sai alguse EELK kirikunoorte päevadest. Praeguseks on sellest kujunenud oikumeeniline festival, millest võtab igal aastal osa sadu noori.

Rain Soosaar