Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järva-Jaani kiriku torn on taas algset värvi

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Aumärkidega tänab kirik oma tublisid töötegijaid.Arhiiv.

Lõpule on jõudnud Järva-Jaani kiriku tornifassaadi restaureerimise II etapp. 

Tellingud on eemaldatud ja nähtavale on ilmunud uue värvilahendusega Järva-Jaani kirikule 1881. aastal ehitatud torn. Täpsem on küll öelda, et restaureerimise käigus taastati torni algne värvilahendus ehk põhitoonina hele ooker ning valged karniisid, ehisviil, akna- ja ukseavad ning helehall sokkel. Algne värvilahendus toob esile 19. saj uusgooti torni kaunistused. Hetkel ootavad veel uuesti seadistamist torni ajanäitajast kella sihverplaadi seierid. 

Tööde käigus puhastati, eemaldati vana krohv, kus see oli võimalik, ning krohviti ja värviti uuesti torni esifassaad ja kontraforsid ehk piilarid. Suur tänu toetajatele, kelle annetuste abil saime need tööd tänaseks tehtud: Keskerakond (riigieelarveline toetus), Arctic Finland House OÜ, Järva vald, AS E-Piim Tootmine, Jaanus Murakas, Järva Tarbijate Ühistu, Paistevälja OÜ, Verband des Hauses Schilling, Yves Meyer-Bülow ja Eevi Ross, Ago Lunts, Priit Seire, Kerttu-Maria Prees, Aaro Kõlu, Ülle Kallakmaa, Hilja ja Vello Kivila ning tänu- ja surnuaiapüha kirikulised, kirikupäeva kohviku korraldajad ja külalised. 

Restaureerimistööde maksumuseks kujunes 33 330 eurot ja töid tegi Kuldstar KS OÜ Kalev Mahlakase juhtimisel ning muinsuskaitselist järelevalvet tegi Nele Rohtla. Puuduva raha tõttu jäid tegemata tornifassaadi põhja-, ida- ja lõunaküljed. 

Restaureerimistööde jätkamiseks on võimalik igaühel ka oma panus anda, tehes annetuse EELK Järva-Jaani koguduse arveldusarvele EE191010702010401000 märksõnaga Tornifassaad. Loodame ja palvetame, et saaksime järgmisel aastal töid jätkata, nõnda et kogu kirikutorn koos läänepoolsete kiriku külgedega saaks uue ilme. Järgmise etapi ehk torni lõuna- ja kiriku läänekülje restaureerimise maksumus on 36 300 eurot. 

Me ei taha olla sajanditevanuse pühakoja lagunemise passiivsed pealtvaatajad, vaid teha ikka kõik endast olenev, et ka meie põlvkond annaks oma väärika panuse pühakoja säilimiseks ning pärandaks tulevastele põlvedele hoole ja armastusega hoitud kiriku. Üheskoos on seda eesmärki alati kergem saavutada.

Katrin-H. Melder

koguduse õpetaja