Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järva-Jaani kirikutorn püsib taas kindlalt

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Tänavune suvi jääb Järva-Jaani Ristija Johannese kiriku ehituslukku erilisena, sest lõppes torni remont. Ehitustööde käigus käis restaureerimisel ning pühitseti uuesti tornimuna ja -rist.

Järvamaa ühe vanima pühakoja torni remont algas läinud sügisel kandekonstruktsiooni töödega ja lõppes juuli viimasel nädalal tellingute mahavõtmisega. Tööd ja selle tegijaid on kiriku juures olnud omajagu. Firmadest tuleb nimetada Rändmeistrit, Kuldstari ja Tornimeest.
Viimase tööks jäi torni katmine uue plekiga, aga ka tornimuna ja -risti allavõtmine ning pärast restaureerimist ülespanek. Kõik plaanitu ei lähe alati soovikohaselt ja jaanipäevaks kavandatud pühitsustalitus lükkus edasi.
Päeva peeti siiski pidulikult – ajaloo tarbeks pandi silindrisse torni ehitust puudutavate dokumentide koopiad ja ehitustöödeks annetanute nimekiri, sõpruskoguduste ja asutuste mee­ned. Jutlustas usuteaduse instituudi rektor dr Ove Sander.
Kirikule olulised nähtavad sümbolid tornimuna ja -risti, pühitses 20. juulil toimunud jumalateenistusel Estlandhilfe juht baltisakslane Jörn Schneider, kes kirikulistele ka jutlustas. Sel ajal oma sünnimaad külastanud ja seda kalliks pidades luges ta pühitsustekstid eesti keeles.
Jutluse tõlkis kohalik õpetaja Kat­rin-Helena Melder. Pühitseti ka koguduse uued punased kirikutekstiilid, viimased viiest komplektist. Tänusõnu öeldi tehtu eest tekstiilikunstnik Aune Taamalile. Kõiki komplekte sai kirikus ka näha.
Pinget pakkus kindlasti ülekullatud muna ja risti paigutamine torni, kuid tänu Tornimehe OÜ juhile Harry Jõemehele jõudsid need 45 meetri kõrgusele oma kohale mõne minutiga.
Rita Puidet