Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järva-Jaani koguduses alustas tegevust piibliring

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piibliring koguneb Järva-Jaani pastoraadis. Talviti võib tulijaid vastu võtta ka lumi.
Arhiiv

17. veebruar oli esimene kord, kui Järva-Jaani koguduse inimesed kohtusid pastoraadis koguduse vaimuliku Katrin-Helena Melderi juures, et ühiselt Jumala sõna uurida tegevust alustanud piibliringis.

Mõte ettevõtmiseks tuli koguduse noortejuhil Tene Metsmal juba aasta tagasi, ikka inspireeritult soovist just ühiselt oma koguduse liikmetega Piiblit uurida. Nüüd saigi plaan teoks.
Esimesel korral oli kohal neli inimest, kuid osalejate arv ei olegi peamine, sellest tähtsam on ühine osadus, mis koguduseliikmete vahel uutmoodi aset leidis. Alustati kell seitse õhtul ja põnevad teemad hoidsid gruppi pastori juures peaaegu südaööni – nii et koguni neli ja pool tundi ühiselt Piibli seltsis!
Kirjakohaks valiti Piiblist Johannese evangeelium, kust loeti erinevatest tõlgetest salme ja paralleelselt isegi Jehoova tunnistajate uut piiblit. «Väga huvitav oli just see, kuidas üks või teine tõlge teeb sama kirjakoha mõistmise või sõnumi lihtsamaks või tekitab küsimusi, mis paneb omakorda pikemalt mõtlema ja arutlema,» tõdes Tene.
Ühise koosviibimise juurde kuulusid muidugi ka maitsvad suupisted ning õhtu lõpupoolel sai arutada veel ka koguduse muid töövaldkondi – ikka et õpetajale toeks olla kogudusetöö vastutuse kandmisel.
Kõik kohalviibijad olid ühel meelel, et selline kooskäimine on väga tore. Piibliring jätkab kindlasti oma tegevust, esialgse plaani järgi igakuiste kohtumistena. Kõik on oodatud osa saama. Kogudusetöö seisukohast on selline ettevõtmine väga kaasahaarav ja koguduseliikmeid ühendav.
Kindlasti on see ka hea võimalus noortele, kes huvituvad Piiblist ja tahaksid teistega koos pühakirja uurida, kuid kellele paljud kirjakohad on veel jäänud mõistetamatuks. Siis on hea kuulata erinevaid seisukohti ja ka oma arvamust avaldada.
Piibliring arendab silmaringi, annab võimaluse meeldivas seltskonnas suhtlemiseks ja ühises osaduses olemiseks.
Ragne Nazimov,
koguduse liige ja pühapäevakooliõpetaja