Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järva praostkonna vaimulik laulupäev toimus Tapal

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Imeilus, nii esinejaid kui kuulajaid lummav Järva praostkonna vaimulik laulupäev toimus nelipühade laupäeval, 4. juunil Tapa Jakobi kirikus. 

Püha Vaimu kohalolek oli selgesti tunda – nii rahulikku, hingestatud ja aega seisma panevat koosviibimist ei toimu sugugi alati. 

Laulupäeva alguspalve pidas Tapa koguduse õpetaja Valdo Reimann, tervituskõned Järva praost Katrin-Helena Melder ning Tapa vallavanem Valdo Helmelaid.

Kontsert oli traditsioonilises vormis, st et iga kollektiiv sai eraldi üles astuda ning laulda ka suure ühendkoorina. Kõlas nii Eesti kui muu maailma heliloomingut, nii vanemat kui uuemat muusikat. Järva praostkonnas ei tehta ranget vahet, kas muusikud tegutsevad kindla koguduse juures või käivad koos laulmas mõnes rahvamajas või harjutavad hoopis omaette. Nad on kõik meie oma praostkonna inimesed, kes tunnevad suurt rõõmu muusikast ning koos musitseerimisest. Miks mitte siis mõnikord kokku tulla ja pidada koos üks meeliülendav pidu.

Hiliskevad ning suvi on aeg, kus toimub tohutult palju erinevaid üritusi, kuhu oodatakse esinema muusikuidki. Seetõttu on eriliselt hea meel, kui nende valik langeb praostkonna laulupäeva kasuks. 

Kiidusõnu ning kirikulehes mainimist väärivad kõik esinejad: trompetist Peep Heinaste, Anna koguduse segaansambel (juh Siret Heinaste), Ambla koguduse naisansambel (juh Ave Prints), Järva-Peetri koguduse naisansambel Petra (juh Siret Heinaste) ja Koeru koguduse naisansambel Madli (juh Anne Pindre), vaimuliku muusika ansambel Decorus Musicus (juh Janika Oja), Albu segakoor Sink-Sale-Proo (juh Kaja Kraav), Lehtse Kammerkoor (juh Tiiu Tikkerber, Jaanus Väljaots), Järva-Jaani segakoor (juh Heli Kark) ning Tapa segakoor Leetar (juh Liina Lippasaar, Kaur Pennert). Esmakordselt astus üles praostkonna pastorite ja organistide ansambel Püha Müristus Omal Viisil Evely Traublum-Rambi juhatusel. 

Lõpupalve pidas praost. Kaunis päev jätab veel pikaks ajaks mõtteisse rahu ja armastuse.

Ave Prints,

Järva praostkonna muusikatöö sekretär