Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Järvakandi Pauluse kirik on remondis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Osa vammist kahjustatud põhjaseinast ja puitpõrandast on lammutatud ning asendatakse uutega. Erakogu

Pärast ülestõusmispühi algas Järvakandi Pauluse kirikus vähemalt paar kuud kestev remont, mille käigus vahetatakse välja enamik puitpõrandast ja ka osa vammist kahjustatud põhjaseinast.

20 aastat tagasi hakati Eesti klaasipealinnas Järvakandis endist alevivalitsuse maja ümber ehitama pühakojaks, mille peapiiskop Jaan Kiivit pühitses 18. augustil 1996. aastal apostel Paulusele pühendatud kirikuks. See alevi pargi serva jääv nukukiriku mõõtu kaunis ja hubane puidust pühakoda püsis siiani väliselt heas seisukorras.
Möödunud suvel märkas aga juhatuse esimees Rein Ranne, et kirikusaali tagumise põrandaliistu alt oli välja kasvanud kaks kollakaspruuni seenmoodustist. Likvideerinud need, lootis ta, et sellega ehk asi piirdub. Kui mõni nädal hiljem purunes kanna all üks põrandalaud, oli see juba tõsiseks häirekellaks.
Saaginud põrandasse avause, nägi ta, et tihe seenevõrgustik katab altpoolt vähemalt neljandikku kirikusaali põrandast. Kohale tellitud ekspertiisi hinnangul oli tegemist majavammiga, mille vohamist võis põhjustada hoone kirikuks ümberehitamise ajal vundamendi tuulutusavade tegemata jätmine.
Et Järvakandi Pauluse kirik ehitati lisaks kohalike inimeste entusiasmile põhiliselt Soome Juva sõpruskoguduse materiaal­sel toel, võtsid soome sõbrad ka seekord järvakandilaste olukorra oma südameasjaks ning on organiseerinud mitmeid korjandusi. Tuleb tõdeda, et Juva koguduse abi meie väikese koguduse toimetulekul on kõik need aastad olnud märkimisväärne.
Õnneks on ka paljud Järvakandi inimesed ja mitmed organisatsioonid oma abikäe ulatanud. Kohalikku Konsumi kauplusse sai enne jõule üles pandud korjanduskarp, kuhu oli igaühel võimalus oma annetus teha.
Selleks, et kõik vajalikud tööd, eelkõige keemiline ja termiline vammitõrje ning uus põrand tehtud saaksid, ootab kogudus annetusi EELK Järvakandi Pauluse koguduse arveldusarvele EE192200001120074274 Swedbankis märgusõna all «Kiriku remont».
Pühakoja remondi lõpuni toimuvad jumalateenistused kohaliku nelipühikoguduse palvemajas, mille eest oleme naaberkogudusele väga tänulikud.
Mihkel Kukk,
Järvakandi koguduse hooldajaõpetaja