Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus äratab usule

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Ütle ainult üks sõna! Mt 8:8

See väeülem oli Rooma tsentuurio, kelle kamandada oli sajameheline väeüksus. Oma meestesse suhtus ta nähtavasti hoolitsevalt, kui ta isegi oma teenri tervise pärast väga muretseb. Ja ta tuleb nüüd Jeesuse juurde palvega teener terveks teha. Kuid väeülem ju ei palugi seda! Vastupidi, Jeesus on see, kes on kohe valmis haige teenri juurde tulema …, kuid väeülem ütleb „ei!“. Ta teab hästi oma positsiooni, kuid ta on pealegi okupatsioonivägede ohvitser. Ta kirjeldab Jeesusele olukorda, kuid ei palu, et Jeesus ise kohale tuleks. Ta on Jeesusest kuulnud, ta tajub Jeesuses ilmunud jumalikku väge, ta usaldab, ta teeb ainumõeldava teo. Usk ongi usaldus. Kas see Rooma väepealik alandas ennast, tulles tolle juudi imetegija juurde? Just vastupidi!

Kui palju on neid, kes on Jeesusest kuulnud ja oma südames temas ära tundnud Jumala, kes võib aidata! Vaid puhas süda näeb Jumalat; inimese hinges, mida pole kellelegi maha müüdud, on ikka usu algus. See tunneb ära, see tunneb alati ära. Ja järgmiseks tuleb julgeda astuda samm ja minna, kuhu puhas süda ja hing juhatavad. Head tagajärjed ei jää tulemata.

„Issand, ma ei ole seda väärt, et sa tuled minu juurde, ütle ainult üks sõna, siis saab minu hing terveks!“ Seda lauset tarvitab kogudus sageli siis, kui ta läheneb altarile armulauda vastu võtma.

Meelis-Lauri Erikson