Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – kiusatuste võitja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Siis ütles Jeesus talle: „Mine minema, saatan, sest kirjutatud on: Kummarda Issandat, oma Jumalat ja teeni ainult teda!“                                               

Mt 4:10

Kõigi Jeesuse kõrbekiusatuste ühine mõte on, et Jeesus loobuks oma ülesandest kui Jumala plaanist. Et ta võiks oma Jumala Poja vägevuses ennast otsekohe Messiana ilmutada, teha üks sõrmenipsutus – ja kõik hakkaks temasse uskuma. Et Jeesus risti väldiks ja saaks auliseks ilma mingi kannatuseta. 

Ta kiusatuste eesmärk on ahvatleda Jeesust kehtestama Jumala valitsust patuse maailma üle otsekohe, siin ja praegu. Ja ei mingit risti! Saatan teab, millega tuleb Jeesust ahvatleda, sest selleks ongi ju Jeesus tulnud. Aga nii luuakse kõige hullem hirmuvalitsus, mida on võimalik ette kujutada – Jumala hirmuvalitsus. Seda, et Jumala riiki ei saa, ei tohi iial väe ja võimuga kehtestada – see kurjavaimule pähe ei mahu, sest ta on ise alati nii teinud. Ta ei tea, mis on armastus.

Aga selle nimel läheb Jeesus oma teed, läheb ristile ja ülestõusmisesse. Meie heaks. Ta läheb mööda Jumala armastuse okkaid. Kui paljud meist suudaksid ainult Issandat, oma Jumalat teenida?

Meelis-Lauri Erikson