Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – kurjuse võimu võitja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Tänapäeva maailmas võib sageli näha kurjust. Kui vaadata kas või televiisorist mõnda filmi, märkad, kuidas omavahel võitlevad hea ja kuri. Filmides saab näha isegi preestri läbiviidavat eksortsismi ehk kurja vaimu väljaajamist.
Nii tekib kergesti kujutelm, et siin maailmas toimub pidev võitlus. Vahel võib mõni inimene isegi karta, et headus jääb alla ja kurjus võidab. Selliseks kartuseks pole aga põhjust.
Pühakirja vaadates võib tõdeda, et tegelikkuses on Jumal tugevam kui maailma kurjus. Jumala Pojal on meelevald taltsutada kurjust. Nii on Piiblis jutustusi kurjade vaimude väljaajamisest, mida kirikuaastas käsitletakse eriliselt kolmandal paastuaja pühapäeval. Piiblist näeme, kuidas Jeesusel oli meelevald kurjuse üle ning kurjuse jõud olid sunnitud talle alistuma.
Kui inimene on ristimises saanud Jumala omaks, siis võib ta alati loota Jumala abile. Meil pole põhjust karta kurja, sest meil on eluteel saatjaks selle maailma kurjusest tugevam jõud. Jumal ise kannab usklike eest hoolt. See ei tähenda liigsete riskide võtmist elus: kurjusega ei tohi mängida ja sellest on parem eemale hoida.
Kuid kui inimene on hädas, teab ta, et võib pöörduda Jumala poole, kes on kõikvõimas ja võimeline taltsutama kurjuse jõude. Kõik sõltub lõppkokkuvõttes vaid Jumalast, kes on armastus ja soovib meile head.
Kaido Soom