Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – kurjuse võimu võitja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Vaadates elu meie maailmas, peame viimasel ajal tõdema, et kurjus on kasvanud. Pea iga päev võime ajalehest lugeda koletutest terroritegudest, milles hukkub süütuid inimesi. Mitmetes maailma riikides vaenatakse kristlasi ja nii mõnedki usklikud on pidanud elust loobuma oma usu pärast. Usuvabadus on paljudes riikides võõras teema. Võime näha erinevate kultuuride kokkupõrkamist ka Euroopas ja see pole kerge. Maailmas on palju kurjust, sellistki, mis on varjanud end religioosse rüüga.
Eestis pole õnneks agressiivset terrorit, kuid ka meil on nii ühiskonnas kui inimeste seas kurjust. Sellest annavad märku koolitulistamine, agressiivsus liikluses ja konfliktid tööl. Kurjuse kogemine teeb meele mustaks ja toob hinge vaeva.
Kristlane võib ka selle maailma kurjuses minna edasi turvaliselt Jumalale toetudes. Jeesuski kannatas kurjuse all, kuid erinevalt meist ta ei murdunud, vaid võitis kurjuse. Paljud vaevatud ja koormatud said tulla Issanda juurde ja kogeda tema abi. Jeesus aitas, sest temas polnud selle maailma kurjust. Vastupidi, temas oli puhas armastus.
Armastus võidab kurjuse. Jeesuse armastus inimese vastu oli nii suur, et ta suri kurjade inimeste eest ristil selleks, et olukorda muuta ja parandada. Tema poole võime pöörduda selle maailma kurjuse võidutsemise hetkedel ja teada, et lõplik võit on Jumala päralt.
Kaido Soom