Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus – meie aitaja

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Me saame Jumala ette tulla sellistena, nagu oleme, usaldada talle oma mured, valud ja ootused. Prohvet Jesaja kirjutab: „Rudjutud pilliroogu ei murra ta katki ja hõõguvat tahti ei kustuta ta ära.“ 

Meil kõigil läheb aeg-ajalt halvasti, võrdlus pilliroo ja hõõguva tahiga näitab, et Jumal teab, millised me oleme. Oleme küll harjunud teiste ees oma nõrkusi häbenema, aga oma Issanda ees ei pea me end näitama tugevamana kui oleme. Tema hoolib meist ja tahab meid aidata.

Pilliroog on habras, see lamandub ja murdub tallates, aga samas on see väärtuslik ehitusmaterjal. Pillirookatus on kallis ja töömahukas, aga ka ilus ja keskkonnasõbralik, hoiab hästi sooja ja on helikindel. On hea teada, et meiegi inimlik haprus ja nõrkus ei kahanda me väärtust Jumala silmis. Tema Vaim annab meile tugevust, oma kannatliku meele ja meisterliku käega laob ta meid elavate kividena oma vaimulikuks kojaks.

Usuga on nagu küünlaleegiga, vahel see põleb eredalt, siis jälle võbiseb tuulehoos ja kipub kustuma. Jeesus ei suhtu meie kõikuvasse usku nagu teised inimesed, ta ei arvusta ega anna hinnanguid. 

Inimene võib olla valmis summutama teise inimese usku, lausuma sõnu, mis mõjuvad külma dušina, Jeesus ei tee seda kunagi. Nähes meid ümbritsevat pimedust ei jäta ta meid üksi võitlema, ta astub meie juurde oma soojuse ja kirkusega, nii et meie habras usuleek sulab üheks tema valgusega.

Tiina Janno