Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesus pakub jätkuvalt leiba ja eluleiba

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kingitud lipu õnnistas praost Enn Auksmann. Lembit Niil

Tori koguduses oli läinud pühapäeval mitmekordne pidupäev: tähistati lõikustänupüha, koguduse esmamainimise 470. ja praeguse kiriku 160. aastapäeva.

Pikk ajalugu pakub ikka võimalusi tähistada erinevaid olulisi sündmusi koguduse või kiriku ajaloos. Need jälle liidavad inimesi: seovad selle paigaga ja sealsete inimestega. Panevad mõtlema järjepidevusele, usu tähtsusele ja mõjule. Kui kõigis kirikutes kiideti Issanda nime ja lauldi tema auks, siis Toris tänati teda eriliselt eluleiva eest. Jumalateenistusel ristiti üks ja anti õnnistus kahele leerilapsele.
Koguduse liikmeid koos maavanema, omavalitsuste esindajate, Soome ja kohalike külalistega kogunes pühapäeval armsasse kirikusse hinnanguliselt 120. Tuldi tähtsustama vabadust, kahe rahva koostööd ja hõimuvendlust, mille märgiks kinkis Soome Reservväelaste Liit kogudusele eritellimusel tehtud ehisega Soome lipu. Selle õnnistas koguduse hooldajaõpetaja praost Enn Auksmann.
Juhatuse esimehe Jüri Kase ettepanekul kingiti Enn Auksmannile tema tubliduse eest mälestusrist «20 aastat vabadust». Mälestusristi asutasid Eesti Eruohvitseride Kogu, Eesti Endiste Metsavendade Liit ja Eesti Vabadusvõitlejate Tallinna Ühendus ja sellega tähistatakse 20 aasta möödumist Vene vägede lahkumisest Eestist.
Üllatusena tulnud autasu kohta ütleb Auksmann, et «minu «teene» on tõenäoliselt seisnenud lihtsalt selles, et olen poisikesepõlvest peale uskunud Eesti Vabariigi taastamisse». Eriliselt pidulikul jumalateenistusel jutlustas autasu pälvinu, kaasa teenisid diakon Jaanus Torrim ja organist Aaro Tetsmann ning kolm koori.
70 aastat tagasi põlema süüdatud kirik oli varemetes pool sajandit, taastamistööde algusest möödus sel sügisel 25 aastat, 30. septembril 1990 andis oma õnnistuse kiriku taastamistöödeks praegune peapiiskop Andres Põder, kirik pühitseti Eesti sõjameeste mälestuskirikuks 23. aprillil 2001.
Rita Puidet