Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jeesuse saadikud

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Kui tahame teada, milline peaks olema elu kristlasena, tuleb vaadata Jeesusele. Nii nagu Jeesus oli läkitatud maailma inimeste juurde, on ta ka meid, kristlasi, läkitanud inimeste juurde. Jeesus on jätnud omadele ülesande kuulutada evangeeliumi, et päästev sõnum jõuaks võimalikult paljudeni. 

Kristlase elus on oluline isiklik vagadus, aga sama tähtis on ka osadus kaaskristlastega ja hea sõnumi viimine nendeni, kes on veel Kristusest kaugel.  

Ei ole ükskõik, kuidas ja milliste meetoditega teha kristlikku misjonitööd, siin ei pühenda eesmärk abinõu, fanatismist ja vägisi peale­käimisest ei ole abi. 

Kristlastena saame võtta eeskuju Jeesuse pühendumisest, alandlikkusest ja armastusest. Nii nagu riikidevahelisi suhteid aetakse saadikute kaudu, on ka ristirahval kanda diplomaatilised ülesanded. 

Meie maine kodumaa on asukohamaa, kus elades esindame igavest taevast riiki, mille valitsejaks on Issand Kristus. Tema saadikutena saame olla kursis inimeste elu, murede ja rõõmudega, sõlmida kontakte ja pakkuda neile oma abi. 

Kui riikidevahelisi lepinguid valmistatakse ette diplomaatiliste läbirääkimiste käigus, enne kui need allkirjastatakse, siis kristlik misjonitöö on ette valmistamas inimese ja Jumala vahelise lepingu sõlmimist. 

Iga uue koguduseliikme taustal on jumalik ettehooldus, aga ka head eestpalvetajad ja kaaskristlased, kes on sillutanud tema teed koguduse juurde.

Tiina Janno