Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõelähtme kiriku aias on monument neitsi Maarjale

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Neitsi Maarja ja Jeesus-lapse puuskulptuur Jõelähtme kiriku aias. Anne Mõtsnik

Jõelähtme kihelkonnapäevade aegu augustis pühitseti kiriku aias Maarja kuju.

Harju Elu vahendab sündmust ja selgitab jumalaema puuskulptuuri valmimise tausta. „Meie kihelkonna ja koguduse kaitsepühakuks on neitsi Maarja,“ selgitab kirikuõpetaja Margus Kirja. „See kajastub ka koguduse nimes, milleks on EELK Jõelähtme Püha Neitsi Maarja kogudus.“
Kogudus otsustas tellida skulptuuri puust, mis on odavam ja maalähedasem. Skulptuuri valmistajad on Karl Purga ja Ott Olesk. Esialgu plaaniti skulptuur valmistada Ruhnus, aga sellest plaanist loobuti. „Lihtsam oli teha Tartu lähedal, kus mina elan,“ selgitab Purga. Paekivist alusel paiknev neitsi Maarja Jee­sus-lapsega kaalub ligemale 150 kilo. Kuju kõrgus on 170 sentimeetrit ja see on kaetud õliga, mis kaitseb puitu päikese eest, et see ei läheks halliks.
Eestis on teadaolevalt avalikus ruumis neitsi Maarja kuju roomakatoliku kiriku aias Tallinnas Vene tänaval. Piiskop Philippe Jourdan on öelnud Eesti Kirikus (8. märts), et neitsi Maarja pronkskuju ei saa võtta kui hoovi kaunistust, vaid „Maarja on meie ema, kes toob meid Kristuse juurde, kellele me saame palves tuua vaimseid lilleõisi“. Virtuaalne Jumalaema kuju on väljas ka Eesti Rahva Muuseumis, mis pärast muuseumi avamist pahameelt pälvis, kuna neitsi Maarja kujule sai anda jalahoobi: kuju purunes ja seejärel koondus tükkidest kokku tervikuks.
Eesti Kirik