Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõgeva ja Hämeenlinna sõpruskogudus jätkavad koostööd

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

jõgeva pilt
Eestlaste ja soomlaste kohtumine Jõgeval. Erakogu

Jõgeva kiriklas toimunud jumalateenistusel sõlmisid Jõgeva kogudus ja Soome Hämeenlinna-Vanaja kogudus hea tahte kokkuleppe koostöö ja sõprussuhete edasikestmiseks.
Sündmusel tunnustati kauni ja südamliku kingitusega ettevõtjat ja riigikogu liiget Aivar Kokka pikaajalise ja mitmekülgse vabatahtliku tegevuse eest Jõgeva koguduse toetamisel ning sõpruse ja koostöösuhete järjepidevuse hoidmisel.
Kahe koguduse vaheliste koostöösuhete algatajaks ja pikaajaliseks eestvedajaks oli Soome kirikutegelane Maija-Liisa Stahl, kes nüüdseks igavikuteele lahkunud. Kogudused on huvitatud koostöö jätkamisest. Vastavasisulise kokkuleppe allkirjastasid Jõgeva koguduse õpetaja Georg Glaase ja koguduse juhatuse esimees Mare Rosin ning Hämeenlinna-Vanaja koguduse diakon Timo Heikka ja koguduse töötegija Sirja Sederholm.
„Kinnitasime soovi jätkata ja arendada alustatud koostööd. Plaanis on vastastikused külaskäigud kiriklikel tähtpäevadel ja teistegi pidulike ürituste puhul. Traditsiooniliselt on kavas vastastikune meelespidamine advendi- ja jõuluajal. Kui 2020. aasta veebruaris pühitsetakse ametisse uus vaimulik, osaleb tseremoonial ka Jõgeva koguduse delegatsioon,“ rääkis Georg Glaase.
Külalised Soomest viibisid Jõgeval reedest pühapäevani. Külastati ka Jõgevale ehitatava kiriku torni.
Hämeenlinna-Vanaja koguduse esindajad kinkisid kullatud roosi Jõgeva koguduse pikaajalisele toetajale ja koostööpartnerile, ettevõtjale ja riigikogu liikmele Aivar Kokale. Idee teda tunnustada tuli Maija-Liisa Stahlil, kes oli aktiivne Hämeenlinna koguduse liige. „Sellist roosi on soomlastel kombeks kinkida inimestele, kes koguduse ja kiriku heaks väga palju teinud,“ ütles õpetaja Georg Glaase.
Jaan Lukas