Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulud toovad töötajaid kokku

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Mõttevahetuses on Anne Birgitta Pessi, Agnus Dei Üprus ja Avo Üprus. Urmas Roos

Möödunud aasta aprillis asutati seoses diakooniatöö ümberkorraldamisega kirikus asutus Diakoonia- ja Ühiskonnatöö SA.

Kuigi sihtasutust EELK kodulehelt veel ei leia, tegutsetakse jõudsalt üle Eesti ja sihtasutuse juhi Avo Üpruse sõnul on palgalehel sadakond inimest. Nigulapäeval kogunes üle paarikümne inimese Tallinnas konsistooriumi majja, et tunnetada kunagise piiskopimaja atmosfääri ja tutvuda lähemalt asutuse aktiivsemate, võimalike võtmeisikutega.
Üprus ütleb, et tehtav töö ei pea olema vabatahtlik, aga tööd tuleb teha südamega ja seda peab armastama. Ei saadud ka jõulukoosviibimisel ilma tööjututa. Kohalviibijaile oli kutsutud kõnelema Helsingi ülikooli kirikusotsioloogia professor teoloogiadoktor Anne Birgitta Pessi, kes rääkis kaas- ja koostundmisest. Sellest, et inimeste eesmärk tööl käies oleks teha midagi ära ja tunda tööst rõõmu.
Kui vaadata töötajate arvu, tasutud riiklikke ja tööjõumakse, võib öelda, et sihtasutus elab hästi. Avo Üprus kinnitab, et eesti diakoonia elab tõesti hästi, aga küsimus on selles, kas koguduste juures toimib diakooniatöö. Ta rõhutab, et koguduste püsimajäämise võti on toimiv diakoonia ja sihtasutuse suur soov uueks aastaks on jõustada kogudusi.
„Diakoonia- ja Ühiskonnatöö SA eesmärgiks on anda oma panus soodsa elu- ja arenduskeskkonna loomisse ja koguduste jõustamisse, algatades ja toetades tegevusi koguduste mõjupiirkonnas elavate inimeste elukvaliteedi parandamiseks ja inimväärikuse kaitseks. Sihtasutus on kiriklikele asutustele, organisatsioonidele ja kogudustele toeks ja asjatundlikuks abiks tegevuste kavandamisel ja elluviimisel vaesuse ja tõrjutuse vähendamiseks,“ kirjutatakse sihtasutuse kodulehel www.estodiac.eu.
Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) annab 18. detsembril Pirita kloostri kabelis toimuval pidulikul kontsertpalvusel õpetaja Avo Üprusele EKNi tänukirja 2012. aastal EKNi poolt asutatud Ühiskonnatöö sihtasutuse ellukutsumise algatamise ja selle juhtimise eest alates selle asutamisest.
Rita Puidet