Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulud tulevad muinasjutuliste markidega

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

margid2015Eesti Piibliselts rõõmustab meid selgi aastal jõuluteemaliste ilumarkidega. Markidele on jõudnud kunstnik Maara Vindi illustratsioonid.

Kaarli koguduse liige graafik Maara Vint ütleb, et oli väga üllatunud, kui Eesti Piibliseltsi peasekretär Jaan Bärenson pöördus tema poole sooviga lasta trükkida markidele tema illustratsioonid. Ilumarkidele on valitud detailid Heljo Männi luuleraamatust, mis peaks ilmuma jõuludeks. Maara Vint ja Heljo Mänd on teinud aastaid koostööd ning kunstnik illustreerinud kuus luulekogu.
Heljo Männi luuletused on napid, filigraansuseni viimistletud, kuid samas leidlikud. Tema kujundlik keelekasutus loob silla lugejaga ning aitab mõista autori mõtteid ja tundeid. Kunstnik hindab kõrgelt luuletaja kujundirikast keelt, toredat loodustunnetust, elukogemusega saavutatud erilist küpsust.
Eesti Piibliseltsi markide väljaandmise tehnilise poole eest on taas hoolitsenud Mikk Leedjärv. Ilumargid saadetakse postiga Eesti Piibliseltsi toetajatele, teised markide soovijad peavad pöörduma seltsi poole.
Rita Puidet