Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulujumalateenistuse ülekanne Rapla kirikust

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Märksõnad:  / Number:  /

Pühapäeva­kooli lapsed Rapla kirikus uudistamas piparkoogikirikut. Koguduse arhiiv

Jõuluaeg algab meil traditsiooniliselt I advendi laupäeva õhtul, kui Rapla kihelkonna nelja valla juhid saavad kirikust kaasa advenditule, et järgmisel päeval süüdata sellest oma kodukandis esimene advendiküünal. Kihelkondliku jõulurahu kuulutas tänavu keset paljusid rahutuks tegevat omavalitsusreformi välja Järvakandi vallavanem Mart Järvik.
II advendi laupäev oli aga Rapla lastele ja nende vanematele meeleolukas ja seiklusrikas jõululapse otsimise päev, mida juba mitu aastat on koos kohaliku vabakogudusega ühiselt korraldatud. Sellel aastal algas see meie kirikust, kust siirduti läbi Rapla linna naaberkoguduse palvemajja.
Tänavused pühad on meile erilised eelkõige seetõttu, et Rapla kiriku jõuluõhtu jumalateenistusest 24. detsembril kell 17 saavad oma koduse teleriekraani ees osa kõik Eestimaa inimesed, interneti vahendusel ka kaasmaalased üle kogu maailma. Korraldajatele on see ühest küljest suur au ning teisalt veel suurem vastutus ja väljakutse. Õnneks on meil juba kogemusi, sest viimase 20 aasta jooksul on see kolmas kord, kui jõulujumalateenistus meie kirikust üle kantakse.
Jumalateenistusel, kus jutlustab Lääne piirkonna piiskop Tiit Salumäe ning kaasa teenib ka kohaliku vabakoguduse ameeriklasest pastor Matt Edminster, kõlab Riinimanda kooride esituses Rapla päritolu noore ja andeka helilooja Pärt Uusbergi Ernst Enno sõnadele loodud jõululaul «Püha öö» autori juhatusel.
Enne jumalateenistust pöördub televaatajate poole aga tervitusega Rapla maavanem Tõnis Blank, kes tegi juba aasta alguses Eesti Kirikute Nõukogule ettepaneku teha sellel aastal jõuluõhtu teleülekanne Rap­la kirikust.
Mihkel Kukk,
Rapla koguduse õpetaja