Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõulumuusika festival «Kirikupühad Maarjamaal»

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

ene-salumaeCorelli Music (www.corelli.ee) kutsub 28. novembrist 7. jaanuarini kauni muusikaga imelisele jõuluajale kirikutes, mõisates ja muusikasalongides üle Eesti.

Corelli Music rõõmustab publikut juba viiendat aastat jõulumuusika festivaliga «Kirikupühad Maarjamaal». See kestab kogu pika pühadeaja alates 1. advendist läbi jõuluootuste ja pidulike aastalõpukontsertide  kolmekuningapäevani ja õigeusu jõuludeni 6.–7. jaanuaril. Festival toob tänapäeva inimesteni kaasaja muusikute vahendusel kaugete aegade värvi ja meeleolu, nagu vanameistrid seda muusikat oma eluajal kirikutes ja lossides kuulda võisid.
Väikest juubelit tähistava festivali pühendab Corelli Music pidusündmusele «Kaheksa sajandit Maarjamaad» ning rõõmustab uue oreli valmimise üle Tartu Pauluse kirikus. Aastalõpu suurvormikontsertide traditsioon tähistab 10. toimumisaastat ja lõpetab säravalt ka muusika-aasta 2015. «Kirikupühad Maarjamaal» patroon on Eesti Kirikute Nõukogu president emeriitpeapiiskop Andres Põder.
Jõulufestivali kavas on kontserdid «Pillide kuningas orel Maarjamaal» 28.-29. novembril Tartus ja Tallinnas, «Cantigas de Santa Maria» 5.-6. detsembril Rogosi mõisas ja Õpetajate Majas, «Messias» 28.-29. detsembril Tartus ja Tallinnas ning «Uus täht klassikataevas!» 7. jaanuaril Tallinnas.
Pühadehõnguliselt sätendavaid muusikaelamusi pakuvad Ene Salumäe (fotol) orelil, varajase muusika ansambel Rondellus, säravad vokaalsolistid, Eesti Filharmoonia Kammerkoori ansambel, Corelli Barokk­orkester, dirigent Martin Sildos ja kuus laulvat härrasmeest ehk uus ansambel Intonacio.
Eesti Kirik