Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jõuluootuse aeg on alanud

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Viljandis süütasid advendiküünla praost Marko Tiitus (paremal) ja abilinnapea Ardo Agasild.
Arhiiv

Jõuluootuse märgiks süüdati advendiküünlad, Eesti Kirikute Nõukogu advenditeenistus, millest ETV tõi otsepildi, peeti Ämari lennubaasis.

Jumalateenistusel teenisid kaitseväe peakaplan Taavi Laanepere, õhuväe kaplan Jana Laaneser, logistikapataljoni kaplan Mihkel Madalvee ja Saksa õhuväe kaplan Uwe Stegen. Laulsid Keila segakoor La ja Do Ilona Laido juhatusel, mängis kaitseväe orkester.
Ootusel ja valmisolekul, mis on igapäevased ja hädavajalikud kaitseväelastele nende töös, peatus peakaplan Laanepere oma kõnes. Tsiteerides Artur Alliksaart: «Me julgeme tahta (ja tahet omadagi) nii naeruväärselt vähe. /…/ Enamasti lepime tühimaga», innustas ta mitte leppima vähemaga kui Jumal. «Selleks ei pea lendama kosmosesse või sulguma kloostrisse,» kinnitas peakaplan.
Jumalateenistuse läbiviimiseks oli kohandatud üks angaaridest, kaetud oli välialtar ning sätitud istepingid kogudusele. Kaamera liikus üle laigulistes mundrites kaitseväelaste, nende, kel käisel Eesti lipu, ja nende, kel käisel Saksa lipu värvid; peatudes aeg-ajalt suures plaanis üksiku kirikulise pühendunud näol.
Teenistusest teleri vahendusel osasaanud võisid tajuda, kui kõnetav oli advenditeenistuseks valitud militaarkeskkond rõõmusõnumi edasiandmiseks. Just tänavu, mil (relva)rahu pole pelk sõnakõlks ja pinged siinsamas Euroopas on iga päev uudiste teemaks, ootab rahvas kirikult rahusõnumit. Kui päevavalgust napib, on mõistetav ootus valguse järele, mida meile jõulusõimest lubatakse.
Üle Eesti süüdati 1. advendipühapäeval sümboolne advendiküünal. Pealinna raekoja platsil süütas küünla koos linnapea Edgar Savisaarega praost Jaan Tammsalu, kes tuletas inimestele meelde, et keegi pole nii vaene ja ajahädas, et ei saaks mõelda heategudele.
«Advendiaeg on rahu võtmise aeg ja selle üle mõtlemise aeg, et äkki paljudest asjadest, mida ma teen, ei ole tolku, /…/ äkki ma ei pea võidujooksu jätkama, äkki võiks rahul olla sellega, mis on, ja olla tänulik,» kõneles Tallinna praost. Traditsioonilisel üritusel laulsid praostkonna koorid.
Tartus läitsid linnavalitsuse hoone rõdul esimese advendiküünla linnapea Urmas Klaas ja praost Joel Luhamets.
Pärnus alustati 1. advendi tähistamist Eliisabeti kirikus jõululaule lauldes, seejärel liiguti ühises rongkäigus Rüütli platsile väiksema jõulukuuse juurde, kus süüdati advendituli, mida sai koju kaasagi viia.
Eesti Kirik