Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Julgus otsust langetada, julgus vastutada

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

Anselm GrnyAnselm Grün. Mida ma tahan? Julgus otsustada
Johannes Esto Ühingu kirjastus 2013

Benediktlasest munk Anselm Grün on omapärane inimene maa peal. Jumala andi teostab ta kaasinimeste heaks hulga käsiraamatute kirjutamisega. Teemadeks, kuidas pühast kirjast abi leida väga tänapäevastele, isegi igavatele, ent möödapääsmatutele  küsimustele.
Me teeme otsuseid iga päev, sageli ebateadlikult, kiiresti, sest elu nõuab sündmustele reageerimist. Me peame elus tegema otsuseid ka siis, kui meilt seda otsesõnu nõutakse. Kas valida elu üksikuna või paarisuhtes? Kas võtta vastu pakutav töökoht? Kas loobuda millestki, mida teed, hambad ristis? Kõige selle juures, kirjutab Grün, on oluline, et tajuksime õigesti, mida Jumal meilt ootab. Siis saadab meie otsust õnnistus.
Põhiliselt ootab ta meilt seda, et me ei langeks välja ühendusest temaga, kuid mõned otsused võivad seda teha. Kui läbime raskest otsusest tekkinud ränka olukorda, ei tähenda see, et oleme valesti otsustanud, vaid pigem kitsast väravast sisse minekut. Seepärast õpetab Anselm Grün erinevaid viise, kuidas palvetada, mediteerida, et Jumal saaks meile oma tahtest teada anda ja et ka meil endil oleks aega sellest aru saada.
Olulised otsused mõjutavad kogu edaspidist elu ja selle eest tuleb suuta vastutada. Nagu muinasjutus: tagasi ei tohi vaadata, muidu astud rajalt kõrvale. Astud kõrvale – ja eksidki tee pealt.
Juune Holvandus