Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumal on loonud meid elama vabana

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Piiskop Tiit Salumäe Pereraadiole intervjuud andmas.Toomas Mäeväli.

Läänemaal valmistutakse augustis tähistama Eesti iseseisvuse taastamise ja esimese missio toimumise 30. aastapäeva kristlike ürituste sarjaga. 

Missio korraldustoimkond, kuhu misjonikeskuse ja Lääne praostkonna töötegijate kõrval kuulub ka Eesti Kirikute Nõukogu ja kohalike omavalitsuste esindajaid, on selgitanud tänavuse missio üldteema „Rõõm vabadusest“ tähendust: „Rõõm ja vabadus kuuluvad elu olemusse. Jumal on meid loonud elama vabadena ja rõõmsa meelega. Kui välist vabadust hakatakse piirama, siis on meil sõnavabadus, et vastu võidelda. Kui ellu tuleb muret, võitleme sellega rõõmsas lootuses. Rõõmus meel hoiab hinge vabana ja on eriline elujõud!“ 

Töörühm on koostanud missio programmteksti, mis annab teoloogilise vaate mõistetele „rõõm“ ja „vabadus“. Tekstis on välja toodud need Piibli kirjakohad, mis on kogudustele abiks piiblitundide korraldamisel, palvuste või jumalateenistuste pidamisel. Aga need on kindlasti abiks ka iseseisvalt pühakirja süvenejatele. Kuigi päevade keskmes on rõõm, ei tohi unustada, et kristlase tee pole sile ja sirge, see on ahtake, aga me võime kiidelda ka viletsusest, teades, et viletsus toob kannatlikkuse, kannatlikkus läbikatsutuse, läbikatsutus lootuse (Rm 5:3-4).  

Eks praegune olukordki nõuab toimkonnalt kannatlikkust, lahenduste otsimist, aga ka lootust. „Aga pessimism paneb ka nägema Jumala väge, mis meid saadab. Me pole esimesest missiost saati seda protsessi seisma pannud. Kunagi pole öeldud, et missio on läbi! Küsimus on, kuidas sellega haakuda,“ on öelnud piiskop Tiit Salumäe Pereraadiole antud intervjuus.

Reedel toimunud koosolekul, mis nüüd juba tavapäraseks saanult peeti üle Interneti, täpsustati kogudustes toimuvaid tegevusi, kuulati toimkondade plaani ja arutati eelarveküsimusi. Kõigile Lääne praostkonna piirkonnas tegutsevatele kogudustele on koostatud tegevuste tabel, kuhu maiks oodatakse koguduste poolt pakutavat nädalakava. Eriline saab muidugi olema taasiseseisvumispäev 20. august. Kõikide koguduste esindajad ja külalised on oodatud 21. augustil missio tänujumalateenistusele Haapsallu, kus jutlustab peapiiskop Urmas Viilma

Missio vajalikkuses ei ole põhjust kahelda, küll võivad koroonapiirangud teha oma korrektiivi, ent nagu eespoolgi öeldud, elame lootuses ega jäta Issandat ega tema ainsatki heategu kiitmata. 

Rita Puidet