Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala armastuse ohvritee

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Aga nemad ei mõistnud sellest midagi ja see sõna oli nende eest peidetud ja nad ei taibanud öeldu mõtet.                                   Lk 18:34

Luukas paneb sellesse lausesse koguni kolm eitust järjest: nad „ei mõistnud midagi“, „see oli nende eest peidetud“, „nad ei taibanud“. Evangelist justkui rõhutaks, kuivõrd erinevad on inimese mõtted, kavatsused ja soovid Jumala omadest. Kuid Jeesus tegi Isa tahtmist, isegi kui see oli talle nii raske.

Kuhu minnakse nüüd üheskoos suurte lootustega? Jeruusalemma Kuningriiki kehtestama ja paganaid minema lööma muidugi! Viimaks ometi on tund tulnud ja aeg täis! Aga Jeesus teab, mis tulema peab, ning armastab omasid niivõrd, kuulutades neile karmi tõde ette, et see ei tuleks neile täieliku šokina. Tuleb siiski. Sest puhtaim armastus, mis peaks ju ometi kõik võitma, ei olegi kohe tõstetud Jumala ausära troonile kõigile näha ja kummardada, vaid seda mõnitatakse, piinatakse ja lõpuks tapetakse kõige jäledamal kombel. Et taoline selle maailmakorra suurejooneline ümberpööramine toimub meie, inimeste pärast; et Jumala armastus võidab ainult läbi ohvritee – seda nad ei taibanud.

Paastuaeg on kohe algamas. Ettevalmistusaeg suurimaks ohverduseks inimkonna ajaloos.

Meelis-Lauri Erikson