Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala hoolitsus

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve / Number:  /

Iga inimene vajab turvatunnet ja hoolitsust, meile on loomuomane kanda hoolt enese ja oma lähedaste eest. Praegune ebakindel aeg ja koroona teise laine tulek on toonud muret ja stressi paljudele, eriti vanuritele ja peredele, koolidele ja tööpaikadele. Mõtleme, kuidas leida ja säilitada meelerahu, kust leida abi ja kelle sõnadele toetuda.

Piibel õpetab, et inimene ei peaks oma muredesse uppuma, taevane Isa teab meie probleeme ja vajadusi, tema annab lahendused ja kõik eluks vajaliku. 

See ei ole üleskutse käegalöömisele ja jõudeolekule, Jumal ei jaga lihtlabaseid nõu­an­deid, nippe või salaretsepte probleemidest ja muredest vabanemiseks. Ta võimaldab meil oma Poja kaudu näha sügavamale ja kaugemale kui meie argised mured ja mõtted, iga Jeesuse sõna ja tegu on nagu aken jumalariiki.

Luuka evangeeliumis läheb Jeesus külla ühele perele, seal Marta toimetab ja teenib külalist, tema õde Maarja aga kuulab Jeesuse juttu. Jeesus leiab, et Maarja on valinud hea osa.

Tõesti, Jumala ees ei pea inimene ise pingutama ja muretsema, vaid peab laskma Issandal ennast teenida. Jeesusele meeldib meid aidata, ta tahab meilt võtta mured ja liita meid sügavasse osadusse endaga. 

Kui õpime tundma Jumala Sõna ja otsime jumalariiki, on meilgi hea osa, mis vabastab meid martalikust muretsemisest. Jumalateenistusel saame osa Jumala sõnast ja armulauast, seal on Issand meile ise võõrustajaks, jagades end Elu Leivana.

Tiina Janno