Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumala lähedusel ei ole piire

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Eelnevalt valmis filmitud videoklipid postitati erinevatesse kanalitesse. Kuvatõmmis.

Ka sel aastal toimusid Põltsamaal kirikunoorte talvepäevad, sedapuhku 24. korda, aga tavapärasest teisiti – need jõudsid huvilisteni Facebooki ja Instagrami vahendusel.

„Pidasime oluliseks sellel keerulisel ajal julgustada noori Jumala lähedusega,“ sõnas õpetaja Markus Haamer.

Veebruarikuu alguses kogunes talvepäevade meeskond ning filmis üles hulga sisukaid klippe, mida terve kuu vältel postitati erinevatesse sotsiaalmeedia kanalitesse. Nii võis kuulata õp Markus Haameri, Joel Reinaru ja Robert Bunderi mõtisklusi Jumala lähedusest. Lisaks valmistati üks korralik talvepäevade burger ja toimus pisut teistmoodi vabalava. Talvepäevad lõpetas Taizé palvus Põltsamaa Niguliste kirikus. 

Tänavune ettevõtmine ei asendanud küll silmast silma kohtumist, ent talvepäevade meeskonna soov oli noori toetada, mitte lihtsamat teed minnes kõik üldse ära jätta. 

„Praegu räägitakse palju noorte vaimsetest probleemidest, üksindusest, seega võib selline side aidata ka ettetulevaid raskusi ületada. Need, kes on tundnud rõõmu hea seltskonnaga koosolemisest, said vast tänu sellisele erilisele ettevõtmisele ühtsustunde,“ rääkis õpetaja Markus Haamer. „Tänu Jumalale, et meil on sellised võimalused ületada piire ja kohtuda. Need mõtted, mis said jagatud, on jätkuvaks osaduseks. Igal ajal omad võlud,“ lisas ta.

Meeskonda kuulusid Miikael, Kätriin-Eliis ja Mattias Haamer, Hetek-Johanna ja Richard Markus Tamm, Karl ja Hannamari Bachman, Mailiis Kuusler ja Maarja-Liis Mölder.

Toimunut saab järelvaadata kirikunoorte talvepäevade sotsiaalmeedia lehekülgedel https://www.facebook.com/talvepaevad ja https://www.instagram.com/talvepaevad/.

Aulike Miljand