Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumalakasupüüdlikkusest Põltsamaal

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Talvepäevad 3
Armulauda jagasid kirikunoortele Põltsamaa kirikus praost Ants Tooming ja koguduseõpetaja Markus Haamer. Erakogu

Nädalavahetus tõi Põltsamaale kokku hulga noori, sest toimusid 23. oikumeenilised kirikunoorte talvepäevad.

Osalejaid oli üle saja. Teemaks sai seekord „Jumalakasupüüdlik“. Meile endile selline uudissõna väga meeldis, sest sellega saab teha huvitavaid mõttekonstruktsioone. Tahtsime vastata küsimusele: mis meil Jumalast kasu on? Teemat aitasid lahti seletada Robert Bunder, Rando Kangro, Andrus Mõttus, Marek Roots, Mattias Põldaru, Markus Haamer.
Süvendatud teemakäsitlus toimus seminarides, kus jagasime noored vanuserühmadesse, et arutelud oleksid arusaadavad. Hommiku- ja õhtupalvustel olid veel kõnelemas Marko Tiitus ja Urmas Saupõld, avateenistusel, Emmause missal jutlustas Ants Tooming, kaasa teenis Peeter Parts.
Kogu aeg ei pea väga asjalik ka olema. Mitmesuguseid huvitavaid tegevusi pakuti töötubades. Tehti sporti, tantsiti, näideldi, õpiti pildistamist, tehti huvitavaid keemiakatseid, külastati ortodoksi kirikut, mõeldi isikliku usuelu peale ja lauldi. Suur rõõm oli sellest, et Pekka Simojoki ja EtCettera koor tulid ka abiks seda tegema.
Nii korraldusmeeskonna (mesilased) kui laagriliste parimad muljed ja sügavamad elamused sündisid gospelkontserdist, mille andsid eelmainitud.
Õhtuprogrammis sai kasutada mõndagi uudset. Eelnevatel aastatel ei ole me teinud vestlusringe, aga seekord oli see kogemus üllatav. Noortelt tuli hulgaliselt väga asjalikke ja ka tõsiseid küsimusi. Küsimusi sai esitada anonüümselt. Kahjuks jäid paljud ajapuudusel vastamata. Vastajateks kutsuti Meelis Maikalu, Robert Bunder ja allakirjutanu. Teadmine noorte mõtetest aitab ehk ka paremini noorte maailma sisse elada.
Kiidan väga talvepäevade meeskonda, kellest paljud on juba mitu aastat seda laagrit korraldanud. Välja on kujunenud rollid ja kõik toimib hästi. Keeruline on see, et suurem osa korraldajatest ei ela enam siinkandis ja ettevalmistus nõuab palju tahet, samuti kulutusi transpordile. Näiteks laagri ansambel (houseband), selleks et pakkuda head muusikalist elamust, peab ka eelnevalt mitmeid kordi proovi tegemiseks kohtuma.
Tänu võlgneme ka kohalikele ettevõtetele, kes läbi aastate on meid oma toodanguga toetanud.
Tasu näeme selles, et saame läkitada Eestimaa eri kohtadesse hulgaliselt noori, kes on saanud kinnitatud usus ja valmis edasi tegutsema oma kohaliku koguduse heaks, lisaks leidnud ka uusi sõpru.
Markus Haamer,
EELK Põltsamaa koguduse õpetaja, talvepäevade peakorraldaja