Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumalakojale pühakoja au ja väärikus

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Võru linnapea Anti Allas (paremal) ja koguduse juhatuse esimees Marko Kaunis notari juures sihtasutuse asutamise dokumendile alla kirjutamas.
Erakogu

Võru Katariina kogudus on koostöös Võru linnaga asutanud 14. augustil sihtasutuse Võru kiriku renoveerimiseks.

Jumala koda peaks nägema välja talle kuuluvas auväärsuses. Omal ajal kirikuid ehitades püüdsid nii arhitektid, kunstnikud kui ehitajad anda selleks oma parima. Enamasti on see ka õnnestunud. Suurte katedraalide mõõtmed ja ilu lummavad meid ka tänapäeval, väikesed maakirikud võluvad oma kodususe ja kiriku juurde kuuluva kirikuaiaga.
Kirik on koht rahu ja armastuse jaoks. See on püha koda koguduse jaoks, aga ka iga teekäija on alati oodatud ja lahkusega vastu võetud. Kuigi Jumalale kuuluv, aga samas selles maailmas seistes, on kirik kui hoone allutatud aja mõjule. See tähendab seda, et meil tuleb aeg-ajalt parandada või asendada katuseid, värvida seinu, värskendada interjööri.
Jumal annab meile meie töödes ja tegemistes küll oma õnnistuse, aga töötegemine on jäetud siiski meie mureks ja hooleks. Korras ja kaunid kirikud võiksid olla kogu rahva ühine mure ja hool; vähemalt seni, kuni suured kirikupühad kalendris punasega on märgitud. Tänumeel ja hoolivus kaunistab alati inimest.
Tänusõnadega tuleb ära märkida riikliku pühakodade programmi kaudu toetuse jagamist Eestimaa ajalooliste kirikute taastamiseks-renoveerimiseks. Võrus oleme saanud nendest vahenditest alustada kirikukatuse renoveerimisega. Tahame loota, et järgmisel aastal saame katusetööd lõpule viia. Kuid edasi on vajalik veel torni ja esifassaadi remont, kogu välisfassaadi renoveerimine ja kiriku siseremont. 190 koguduseliikme majanduslik jõud jääb nendeks ülesanneteks napiks.
Nii on äsjaasutatud sihtasutuse eesmärk see, et Võru Katariina kirik võiks taas näha välja oma algses ilus ja aulisuses, kiituseks Jumalale ja rõõmuks linnakodanikele ning kõikidele, keda Võru kiriku torn linna sisenedes juba kaugelt tervitab.
Igaühel meist on võimalik anda selleks oma hea osa heade mõtete, eestpalvete, abistavate ideede ja rahaliste annetuste näol. Jumal armastab rõõmsa meelega andjat. SA Võru Katariina Kiriku Rekonstrueerimise Fondi arveldusarve SEBs on EE801010220245627225.
Andres Mäevere,
koguduse õpetaja

Võru Katariina kirik.