Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Jumalateenistusalane seminar praostkondades

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

27. veebruaril alustab Lääne-Harju praostkond Keilas EELK koolituspäevade «Jutlus sõnas ja muusikas» sarja.
Õppepäevadel arutlevad vaimulikud ja kirikumuusikud, kuidas jumalateenistust sujuvamalt läbi viia, et koguduseliikmed sooviksid tulla pühapäevasele koguduse kokkusaamisele Jumala Sõna ja sakramentide osadusse.
Omavaheline kooskõla
Projekti on ette valmistanud liturgiline komisjon ja Kirikumuusika Liit. Koolituspäevi viivad läbi piiskop Einar Soone, liturgilise komisjoni liikmed Tiit Salumäe või Mihkel Kukk või Peeter Paenurm, kirikumuusikud Ene Salumäe või Elke Unt.
Koolituspäevadele oodatakse vaimulikke ja kirikumuusikuid, aga ka huvilisi koguduste kooridest. Kaasa tuleks võtta lauluraamat, Piibel, võimalusel ka agenda ja liturgilise komisjoni propriumi-materjal. Päev lõpeb armulauateenistusega.
Koolituspäevade eesmärk on näidata võimalusi ja praktiliselt proovida, kuidas süvendada sõnakuulutuse ja muusika omavahelist kooskõla jumalateenistusel, selgitada jumalateenistuse propriumi (kirikuaasta järgi vahelduvad jumalateenistuse osad – toim) tähendust ja võimalusi tugevdada vaimulike, kirikumuusikute ning teiste koguduse töötegijate koostööd jumalateenistuse ettevalmistamisel.
Soome Kiriku Välisabi toetab osaliselt projekti, seetõttu kaetakse läbiviijate lähetus- ja õppematerjalide kulud. Iga praostkond peaks ise leidma õppepäevaks sobivad ruumid ning korraldama osavõtjatele kerge lõunasöögi ja soovitavalt ka hommikukohvi.
Koolituspäevade ajagraafik
Õppepäevad toimuvad novembrini üks kuni kaks korda kuus (v.a juuli ja august) neljapäeviti. Registreerinud on end Ida-Harju praostkond (19. märts), Tallinna praostkond (20. märts), Tartu praostkond (10. aprill), Viljandi praostkond (8. mai) ja Lääne praostkond (18. september).
Piiskop Soone palub igal praostil leida koolituspäevaks praostkonnale sobiv kuupäev ja sellest teatada Kirikumuusika Liitu peasekretär Aivi Otsnikule (tel 0 627 7375, faks 0 627 7376, e-post kml@eelk.ee) hiljemalt 1. märtsiks. Samast saab lisainformatsiooni.
EK