Kadunud ja jälle leitud

/ Autor: / Rubriik: Päevateema ja palve, Pühapäevaks / Number:  /

Praost Hedi Vilumaa. Foto: Kätlin Liimets

Inimese Poeg on tulnud otsima ja päästma kadunut. Luuka evangeelium 19:10

Rääkisime kord ühe inimesega kultuuri kultiveerimisest – põlvkondade vältel toimuvast vajalikust kasvatustööst ka siis, kui tuleb minna läbi raskuste ning ületada ignorantsus või rumalus. Nii suudame end ise kultuuritusest päästa.

Samamoodi otsime üksikisiku ja ühiskonnana teid ka ihu või vaimse tervise parandamiseks nõustamise, hingehoiu, arsti- ja eneseabi kaudu, mida pakutakse erineval tasandil ja tasemel. Ei puudu sel maastikul šarlatanid ja kauplejad, pühakud ja prohvetid. Otsides ja valides ihkame leida päästet mitmel alal, rahu ja rahulolu elu ja olemise keskel igavikuni välja. Leida, ja mitte kaotada.

Lootes end päästa tervikuna, vajame aga inimlikust laiemaid lahendusi. Jumal appi, sest ise ei jaksagi kõike: hajume ja vajume liig ruttu. Mõne aja eest märkasin perearsti juures ilusat hetke – tulijad vajasid arsti vaid oma hea tervise kinnitajaks. On hetki, kui tunneme end samal moel hästi hinge ja vaimu vallas, läbinisti vaba, puhta, hoitu ja kaitstuna.

Elukestvaks ja igaveseks olekuks kujuneb see kõik aga Jumala abi ja Kristuse päästega elava usu ja armu läbi. Jeesus julgustab tulema neid, kes igatsedes hingehaiged, otsijad ja küsijad, kes tunda saanud või murdnud elu tahke ja nurki. Jumal ootab meid alati – korraldagu me oma elumaja asju, tulgu me valus või rõõmus, olgu me kadunud või leitud. Tema kuuleb palveid ja võtab vastu, parandab, elustab, uuendab. Tarvitseb meil vaid teda märgata ning tema juurde minna.

Hedi Vilumaa

Palve

Hea taevane Isa, julgusta meid astuma Sinu ette igal ajal. Võta vastu,  elusta ja pühitse meid oma väes. Anna tarkust võita rumalus ja kinnita me usku Sinu päästesse.