Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Käisime külas eestpalvekogudusel Räpinas

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Lääne-Nigula koguduse rahvas külas Räpinas. Pildil keskel õpetajad Leevi Reinaru (vasakul) ja Urmas Nagel.
Erakogu

Natuke sombusel sügisesel laupäevahommikul alustasime väikese rühmaga oma teekonda Lääne-Nigula kogudusest Läänemaalt Võrumaale.

Igal pühapäeval kirikupalves mõtleme oma sõpruskogudustele Soomes, Rootsis, Saksamaal ja Eestis Kuressaares. Sellel aastal lisandus meile loosi tahtel eestpalvekogudus Räpinas. Kui sõpruskogudustega oleme lisaks eestpalvele ka igal aastal kohtunud, siis Räpina oli meist paljude jaoks vaid nimi.
Teel Räpina poole külastasime Tartus imekaunist Pauluse kirikut, kristlikku kirjandust pakkuvat raamatupoodi ja remonti ootavat Tartu Maarja kirikut. Räpina koguduse diakooniamajja jõudsime õhtuks. Ees ootasid meid koguduse liikmed, tervitas õpetaja Urmas Nagel, kes pidas palvuse. Organist Kristiina Nagel juhtis tutvumisringi, kus saime üksteisega jagada midagi iseendast ja enda osast kogudusetöös. Pärast õhtusöögilaua osadust oli aeg minna sauna ja siis puhkama.
Pühapäeva hommikul tervitas meid sinine taevas kauni päikesega. Jumalateenistusel saime kaasa teenida Lääne-Nigula koguduse ansambliga Doxa ning suurimast käsust jutlustas Lääne-Nigula koguduse õpetaja Leevi Reinaru. Järjest enam kogesime ühist osadust, enne armulauale minekut üksteisele õnnistust ja rahu soovides olid juba mitmed koguduse inimesed meile tuttavad.
Jumalateenistuse järel tutvustas Urmas Nagel meile kiriku ja koguduse ajalugu. Meil oli Räpina kirikus väga kodune tunne, ka Lääne-Nigula kirikus on pastelsed värvitoonid, kaheosaline altari retaabel ja mõlemas kirikus on orelimeister Terkmanni orel.
Pärast lõunasööki tutvusime veel Räpina kauni aedlinnaga ja algaski pikk kodutee. Jumalaga jättes jäi idanema soov: kohtumiseni varsti Läänemaal Lääne-Nigula koguduses!
Tiina Võsu,
Lääne-Nigula koguduse juhatuse esimees