Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaks Maarja kogudust pühitsesid pühapäeva koos

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Õpetaja Arho Tuhkru (vasakul) ulatab õpetaja Mehis Pupardile toomkoguduse poolt Torma kogudusele kingituseks toodud nahkköites suure altaripiibli. Aivar Kokk.

29. augustil külastas Tallinna piiskoplik toomkogudus Torma Maarja kogudust.

Külaliste seas oli ka peapiiskop Urmas Viilma, kes jutlustas ning esines kõnega, samuti toomkoguduse õpetaja Arho Tuhkru, kes pidas pihikõne. Pärast jumalateenistust toimus kirikukontsert, kus keskne interpreet oli helilooja Olav Ehala. Kirikulisi oli sel pühapäeval tavapärasest rohkem, sadakond jumalateenistusel ja ligi 200 inimest kontserdil. Korjanduse tulu kasutatakse kiriku lõunapoolse välisukse remondiks.

„Päev läks hästi korda. Oli südamlik teenistus ja hingekosutav kontsert. Tänan peapiiskop Viilmat ja õp Tuhkrut ning sponsoreid. Samuti toomkogudust Torma kogudusele kingitud altaripiibli eest,“ võtab päeva kokku Torma õpetaja Mehis Pupart

Ta selgitab, et kuigi iseseisvuse taastamise aastapäev oli 20. augustil ja rahvusliku suurkuju Carl Robert Jakobsoni (1841–1882) 180. sünniaastapäev juba 26. juulil, otsustas kaks Maarja kogudust neid sündmusti tähistada nüüd. 

Tema sõnul andis hea koosmõju kõnelda mõistetest vabadus ja oma riik ning tutvustada rahvuslasest ühiskonnategelast Jakobsoni. Kuigi Torma ajalukku jättis ehk sügavama jälje siin 14 aastat köster-koolmeistrina tegutsenud Adam Jakobson, kes siin asutas eestlaste esimesi pasunakoore ja edendas neljahäälset koorilaulmist, siis ka isa mantlipärijaks saanud Carl Robert pälvis kogukonna tunnustuse. 

Liina Raudvassar