Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kanepi kogudus tähistas 209. aastapäeva

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

800px-Kanepi_kirik
Kanepi kirik pühitseti 209 aastat tagasi.Internet

25. augustil tähistas Võru praostkonna Kanepi Jaani kogudus oma 209. aastapäeva. Toimus ka ristimine ja kolme noore leeritamine.

Klassitsistlikus stiilis Kanepi kirik ehitati 1804–1808 ja pühitseti 28. augustil 1810. Kanepi kiriku teeb eriliseks see, et ainukesena Eestis on tema tornis aotäht ehk koidutäht, mitte rist või kukk. Pühitsemise päeva peetakse Kanepi koguduses meeles igal aastal. Jumalateenistusele lisas pidulikkust mitmekülgne muusikaline osa. Kaasa teenis koguduse ansambel, viiulil Anette Emilie Lail ja orelil Liisa Lail. Pärast jumalateenistust oldi osaduses kirikuaeda kaetud kohvilauas.
„Ka siis, kui pole nn ümmargusi tähtpäevi, toob aastapäeva teenistus kirikusse rohkem rahvast kui tavaliselt. Tegemist on teatud mõttes suvelõpu jumalateenistusega, sest inimesed, kes on Kanepi kandis suvitamas või lähedastel külas, sõidavad peagi ära linna ja tahavad veel enne seda oma koguduses käia,“ kõneles õpetaja Margit Lail.
Erilist rõõmu valmistas, et leeritati kolm noort, kellest üks ka ristiti. „Ehkki leeritatud noored ei olnud kohalikud, on nende juured siin. Nad elavad Tartus, ent tahavad just siin liikmed olla. Ei ole pessimistlik selliste liikmete osas. Varasem kogemus näitab, et mõnikord ollakse palju aktiivsemadki kui kohapeal elavad. Eks see ole omane paljudele maakogudustele, et osa liikmeid elab mujal,“ jagas Margit Lail oma kogemusi.
Vastuseks küsimusele, mida kirikule aastapäeva puhul kinkida, ütles koguduse õpetaja, et ees seisab suur töö: „Kiriku katus vajab väljavahetamist, on tekkinud juba mitu läbijooksu, mis on hetkel käepäraste vahenditega suletud, ent probleem on suurem. Seetõttu kuulutasime välja korjanduse katuse renoveerimiseks. Sügisest alustame ka raha taotlemisega, ent see tähendab, et meil on vaja omaosalust koguda. See võiks olla kingitus kirikule.“
Annetusi katuse renoveerimiseks märksõnaga „Kiriku katus“ on võimalik teha Kanepi koguduse arveldusarvetele EE061010402010946001 SEB-s või
EE622200221024922309 Swedbankis.
Kätlin Liimets