Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaplanid hakkavad rahutagajaid toetama

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

12.–17. septembrini Tallinnas toimunud täienduskoolitusel õppisid kaitseväe kaplanid välisoperatsioonidel osalevate kaitseväelaste toetamist.

Kursuse eesmärgiks oli anda tegevteenistuses ja reservis olevatele kaitseväevaimulikele teadmisi, mis aitaksid toetada välisoperatsioonidele sõitvaid, seal olevaid ja koju naasvaid kaitseväelasi.

Rahutagamisest osavõtt on toonud uusi ülesandeid ka kaplanitele, näiteks õpiti seda, kuidas toetada välislähetusel viibivate kaitseväelaste pereliikmeid, kes sageli vajavad nii hingelist kui ka sotsiaalset abi. Kaitseväelastel on oluline teada, kuidas välisoperatsioonidel käituda, ka koju tagasi tulles vajavad nemadki professionaalset abi. Kõike seda õppisid 22 kursuslast, kelle hulgas lisaks tegevkaplanitele oli kolm reservkaplanit, viis meedikut ja üks psühholoog.

Kursuse ülem oli kaitseväe peakaplan kolonel Tõnis Nõmmik. Loenguid pidasid ja kogemusi jagasid USA ja Kanada kaplanid ning Suurbritannia armee pearabi. Rahuoperatsioonidega seonduvat tutvustasid lähemalt Rahuoperatsioonide keskuse ülem major Aare Tuvike, kaplan kapten Gustav Kutsar ning psühholoog nooremleitnant Merle Tihaste.

Kaplaniteenistus tegeleb kaitseväes usuliste, moraalsete ja eetiliste väärtusküsimustega. Hetkel on kaitsejõududes  tegevteenistuses 17 kaplanit.

Tiiu Pikkur