Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Käru kirik sai katuse alla

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kärus tähistati kiriku torni- ja tornikiivri tööde lõppu. Tänati annetajaid ja töömehi. Teenisid Järva praost Teet Hanschmidt ja vikaarõpetaja Andres Tšumakov.
Üle aasta väldanud remonditööde, mida tegi Frantsiskus OÜ Tõnu Parmaksoni juhtimisel, kogumaksumuseks hinnati ligi 3 miljonit krooni. Kirik ja tornikiiver on saanud kena puidust kimmkatuse.
Tornitipust alla toodud rist ja muna, mis oli rikutud sõjaaegsetest kuuliaukudest, saadeti Tallinna. Sepp Rein Mõtus OÜst Sepatööd pakkus varianti katta need uue lehtkullaga. Kogudus ei pidanud seda algul mõistlikuks, sest ei soovinud kasutada riigi vahendusel saadud maksumaksja raha. Kui aga eraannetustest laekus vajalik 50 000 krooni, lasti atribuudid kullata ning vabariigi aastapäeval, 24. veebruaril paigutati need tornitippu tagasi.
Suurannetajateks olid riigikogu noorim liige, Kärust pärit Kalle Palling, vennad Peeter ja Priit Rebane, Raivo Pent ja Urve Randma.
Munasse asetatud silindrisse sai traditsiooniline kirjeldus kaasaja olust, riigikorrast ja kohalikust kogudusest, samuti mõned käibelolevad mündid. Vana, 1942. aastal paigutatud silindri sisu on koguduses hoiul. 
Eraannetajatest tegi suurema panuse peaminister Andrus Ansip. «Ei, peaminister pole seotud selle kandiga, aga kui ta enne eelmisi valimisi Käru külastas ja siinsete inimestega rääkis, mõjutas see otsust teha annetus spetsiaalselt meie kiriku toetuseks,» selgitas Eesti Kirikule Käru endine õpetaja Tšumakov, kes on olnud tegev remondi korraldamisel.
«Paberimajandust on olnud päris palju. Faile korrastades printisin välja 80 lehekülge kirjavahetust ning aruandeid, lisaks on hulgaliselt fotosid. Tulin mõttele panna sellest kokku kollaažtehnikas mälestusmapp, mida on kena kinkida tänutäheks vaevanägijatele,» rääkis Tšumakov.
1. märtsist korraldab Kärus vaimulikku teenimist praost Hanschmidt.

Liina Raudvassar