Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Käru kogudus tänab vanavanemaid

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Käru kirikusse oodatakse vanavanemate päeval eakamaid koguduseliikmeid.Liina Raudvassar

Käru kogudus plaanib 8. septembril kell 15 kirikus algava kontsert-jumalateenistusega tähistada vanavanemate päeva.

„Meie sooviks on koondada kogukond,“ räägib Käru koguduse juhatuse esimees, 1995. aastast kirikus töötanud Eve Sutt. Ta tunnistab, et ka Käru puutub kokku tüüpilise murega, kus inimesed, eelkõige noored, lahkuvad maalt. Temagi kolis lasteaiatöölt pensionile jäädes oma laste soovil Kärust Paidesse, aga ka seal elades on jätkanud kodukoguduse elu korraldamist.
„Oleme näinud, et kui midagi erakorralist ja toredat korraldada, siis inimesed kirikusse ka jõuavad,“ räägib naine, meenutades, et kui aasta tagasi tähistati kiriku 158. aastapäeva, siis sai pühakoda rahvast täis. Kui aegsasti teavitada, püüavad kodukohta jõuda ka need, kes igapäevaselt enam Kärus ei ela.
Vanavanemate päeva tähistamiseks on plaan korraldada Käru kirikus lisaks pühapäevasele jumalateenistusele kontsert legendaarse ansambli ABBA repertuaarist pärit paladega. Orelil esineb Hele Saalse, trompetil Kaarel Kroonmäe, kes muide on Eve Suti lapselaps. Pärast jumalateenistust ja kontserti on plaanis pakkuda õunakooki. „Me ei küsi piletiraha, aga loomulikult on väga teretulnud rahalised annetused. Oleme jaganud ülesanded omavahel ja püüame korraldada raha säästvalt,“ räägib Eve Sutt.
„Tähistada vanavanemate päeva sobib meile hästi, sest koguduse kandev osa ongi ju vanavanemad,“ räägib Sutt, lisades, et eakaim vanaema on 97aastane Elsa Jans, kes elab kiriku kõrval ja on tubli kirikuskäija. „Ise tuleb, istub minu kõrval ja laulab kõlavalt nagu tiiskann,“ naerab Eve Sutt ja lubab koguduse eakaimale vanavanemate päeva puhul ilusa lillekimbu kinkida.
Liina Raudvassar