Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kauaoodatud käsiraamat on ilmunud

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed, Uudised / Number:  /


Tuuli Raamat trükist tulnud lapsukesega, „Liturgia käsiraamatuga“. Erakogu.

Viis aastat vältas teekond ideest teostuseni ehk politsei- ja piirivalveameti kaplanaat andis välja oma tööks vajaliku liturgia käsiraamatu. 

Käsiraamat on koostatud Eesti politseikaplanaadi tööd silmas pidades ja sisaldab jumalateenistuste ning talituste liturgia materjale, mida on aastate jooksul politseis kasutatud, toimivaks kogetud ning mis järgivad oikumeeniliste jumalateenistuste ja talituste head tava. Käsiraamat on mõeldud suunda andvaks ja abiks igale politseikaplanile, et aidata teenida igas olukorras. 

Politsei- ja piirivalveameti peakaplan Valdo Lust andis tööülesandena käsiraamat koostada kaplan Tuuli Raamatule. Raamatu valmimine oli protsess, kus oli palju kaasaaitajaid ja kaasamõtlejaid. Sisulise poole pealt on toeks olnud vaimulikud, kaplanid, abikaplanid ja tehniliselt aitasid oma ala spetsialistid. „Vaimulik teenimine on saanud juurde ühe olulise teose. On rõõm, et sellist materjali saab nüüd kasutada,“ ütleb Valdo Lust.

Raamatu ilmumisse andis suure panuse Eesti Kirikute Nõukogu, kelle esindajad said sellega enne trükki minekut tutvuda. Käsiraamat ongi mõeldud kasutamiseks eri konfessioonide kaplanitele. Tuuli Raamat on tänulik ja tunneb siirast heameelt olnud koostöö üle.

Kaplanaadi 15. aastapäeva tähistamisel esitleti vastvalminud käsiraamatut suure rõõmuga. Kui kaplani tööd on sageli väga raske arvudes ja protsentides mõõta, siis ilmunud liturgia käsiraamat on tehtud töö ja 15aastase panuse käegakatsutav tulemus.

Rita Puidet