Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kaunis kink teoloogile

/ Autor: / Rubriik: Uudis, Uudised / Number:  /

Toomas Paul kirjutab autogrammi oma pühendusteosesse. Foto: Sirje Semm

Teoloogiadoktor Toomas Paul sai 70. sünnipäevaks kingiks pühendusteose.
Austatud õpetajat kogunesid sünnipäeval Usuteaduse Instituuti õnnitlema head kolleegid, sõbrad ja tema talendi austajad.
Kultuuriminister Laine Jänes andis õnnesoovid üle valitsuse esindajana ja nimetas Toomas Pauli austavalt maestroks. Koos sünnipäevalapsega võttis õnnitlusi vastu pea pool sajandit tema kõrval seisnud abikaasa Agne-Dorothea. Peapiiskop Andres Põder tunnistas Toomas Pauli seisma teoloogide ritta, kes jätavad maailmale jälje.
Üllatuskingina Toomas Paulile anti üle pühendusteos «Minu Issand ja minu Jumal». Raamat ilmus EELK Usuteaduse Instituudi toimetiste sarjas 20. trükisena. Koostajad Jaan Lahe ja Tiit Pädam ütlevad pühendusteose sissejuhatuses: «Ka sõnum, mida Sina oled kuulutanud, on jõudnud väga kaugele – kaugemale, kui Sa oskad arvata. Sa oled olnud Õpetajaks ja teenäitajaks väga paljudele.»
Toomas Pauli andekust ja laialdast huvisfääri silmas pidades on ka teos koostatud ja autoritelt artiklid tellitud. Nii on selles peatükid Piiblist, kiriku ajaloost, liturgiast ja vaimulikust ametist, filosoofiast, teadusest ja religioonist, aga ka eesti keelest ja kultuurist. Raamatu lõppu on lisatud kirjaniku, piiblitõlkija ja esseistina tuntud Toomas Pauli bibliograafia.
Instituudi toimetiste 13. trükisena ilmus pühendusteos Jaan Kiivitile tema 65. sünnipäevaks 2005. aastal. Oma pühendusteos on ka Kalle Kasemaal 60. sünnipäevaks kolleegidelt ülikooli usuteaduskonnast 2003. aastast.

Sirje Semm