Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kedagi ei unustata …

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /


     Kai Kraus.

2021. aasta augustis pakkus sotsiaalministeerium välja kena uue algatuse jäädvustada mälestus neist inimestest, kes andsid oma elu võitluses COVID-19 haigusega, ning panna neile üle riigi mälestustahvlid.

Mälestustahvleid on püstitatud Eestis juba mitmeid, enim nende hooldekodude juurde, kus haiguspuhang laastas eriti valusalt, et jääks koht, kus meenutada.

Politseikaplanaadi eestvedamisel ja koostöös Ridala koguduse ning selle õpetaja Küllike Valguga paigutati üks selline mälestustahvel käesoleva aasta 27. mail Läänemaal Ridala kirikuaeda. Mälestustahvli juurde istutasid politseikaplanid ka iluõunapuu, roosaõielise „August Vaga“ (pildil), järgides Martin Lutheri sõnu „Kui ma teaksin, et homme on maailma lõpp, istutaksin täna veel õunapuu“, ning meenutades peapiiskopi sõnu aastast 2017: „Olgu õunapuude istutamine ärevate aegade keskel sümboolne märk õitsevast lootusest helgemale ning paremale tulevikule ja igavesele elule!“ 

Ridala kirikuaeda on loodud ka kenotaaf kõigi lahkunute mälestuseks. Laternasse saab panna küünla, pingil puhata, vaadata õunapuu kasvamist ja kõnelda Jumalaga ning olla mõttes koos oma kallitega. Loeti hingepalveid ja helistati leinakelli.

Pärast mälestusmärgi, õunapuu ja kenotaafi pühitsemist toimus Ridala kirikus mälestuskontsert kõigile igavikku kutsutuile. Orelil mängis Lia Salumäe.

Tseremoonial osalesid politsei- ja piirivalvekaplanid ja abikaplanid: peakaplan Valdo Lust, Lääne prefektuuri kaplan Tuuli Raamat, Põhja prefektuuri kaplan Priidu Ellam, emeriitkaplan Ago Rand, abikaplanid Arvi Tael ja Timo Švedko ning Ridala koguduse õpetaja Küllike Valk.

Ridala kirikuaeda istutasid politseikaplanid õunapuu ka 2017. aastal 500 aasta möödumise puhul reformatsiooni algusest.

Tuuli Raamat,

Lääne prefektuuri kaplan