Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Keemikust misjonäriks

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

 Tartu Pauluse koguduses õnnistati teise jõulupüha jumalateenistusel misjonitööle Indoneesiasse uus EELK välismisjonär.
Altari ees seisis Pauluse koguduse liige, keemiadoktor Laura (fotol), keda käte pealepanemisega olid õnnistamas misjoniassessor õp Joel Luhamets, õp Kristjan Luhamets, koguduse esindajad Elo ja Jaan Süld, misjonikeskuse peasekretär Kristiina Seppel, Põlva koguduse misjonisekretär Margit Õkva ning misjonär Liliann Keskinen.
Et Laural Indoneesias turvalisem oleks, on artiklis misjonäri perekonnanimi välja jäetud, sest leht on loetav ka internetis ning sõnad «misjonär» ja «kristlane» on arusaadavad ka eesti keelt mitte oskajatele.
Siin ma olen
See oli 2010. aasta augustikuu keskpaik, kui Laura istus Pereraadio Tartu stuudios ning vaatas, kas e-postkasti pole tulnud mõnda hilist sünnipäevaõnnitlust, mille peaks püüdma kuidagimoodi hommikuprogrammi ära mahutada. Midagi seal küll oli, kuid hoopiski teisest rubriigist – misjonär Egon Sarve üleskutse tulla füüsikaõpetajaks Indoneesia pealinna Jakartasse.
Veidi enam kui aasta aega varem, seistes Tartu Pauluse kiriku altari ees, vaadates pruunides toonides maalitud Jeesust ristil ja oodates oma hetke, et minna, põlvitada ja võtta vastu armulauda, tuli Laura südamesse vaiksel ja väga kindlal viisil üks palve: «Siin ma olen, täienisti Sinu, Sinu on voli mind võtta ja Sinu on voli mind jätta, aga minu elu ei ole enam minu oma.»
Need olid sõnad, mis läksid südamest taevase Isa poole pühapäevast pühapäeva, olgu siis jälle Pauluse kirikus rististseeni silmitsedes või mõnes muus pühakojas, kus oli tarvis laulda, orelit mängida või lihtsalt kohal viibida. «Siin ma olen.»
Siis polnud nende sõnade taga soovi misjonärina kuhugi kaugemale läkitatud saada. Kui Jumal oleks öelnud: «Su koht on siin, Pauluse kirikus, pühapäeviti lastehoidu organiseerimas, kooris laulmas, orelit mängimas; samuti ülikoolis teadlase rollis, samas teisi kaasteadlasi teavitades, et usk ja teadus ei suhestu nagu koer ja kass», oleks Laura olnud täiesti õnnelik.
Täpselt õigel ajal
Aga siis, natuke rohkem kui aasta hiljem, tuli see kiri täpselt sel ajajärgul, kui Laura asendas Pereraadio hommikuprogrammi töötegijaid nende puhkuse ajal, täpselt sel õhtul, kui ta pidi olema järgmisel hommikul raadios, täpselt sel päeval, kui ta oli Jumala poole õhanud: «Ma tean, et Sinu vastused tulevad vahel pikalt, aga mul on tunne, et ma varsti enam ei jõua oodata.»
Umbes viis minutit pärast kirja saamist läks vastus Indoneesia poole teele. Novembris keemiadoktoriks väidelnud Laura sõitis 4. jaanuaril aastaks Jakartasse, et seal ühes äärelinna kristlikus koolis keemiat ja füüsikat õpetada. Indoneesias on kristlikke kogudusi, millel kümneid tuhandeid liikmeid, kuid tegemist on siiski islamimaaga, mille elanikkonnast 86% on muslimid ning kristlasi on 8%.
Indoneesias elab 243 miljonit inimest. Võime ette kujutada, kuidas selline rahvahulk väikesele territooriumile ära mahtuda üritab ning kuidas nad külg külje kõrval koju ja tööle jõuda püüavad. Kuuldavasti ei ole sealne ühistransport kuigi turvaline ja usaldusväärne liiklemisviis. Seepärast on motorollerid ja mootorrattad Indoneesias kõige populaarsemad transpordivahendid. Ka Laural on plaan motorolleri juhtimine ära õppida, sest see võimaldab paremini liigelda, käia kirikus ning teenida sealseid inimesi mitmel erineval viisil.
Looge kontakt
Et üks misjonär võiks misjonipõllul tööd teha, vajab ta tugevat tagalat – eestpalveid ja toetust. Põlva kogudus on võtnud nõuks hakata Laura tugikoguduseks, tema eest palvetada, temaga ühendust pidada ning teda toetada. Kui veel mõni kogudus soovib tugikoguduseks saada, tuleb võtta ühendust misjonikeskusega.
Ka sinul, hea lehelugeja, on võimalus toetada Laura motorolleri ostmist sihtotstarbelise annetusega SA EELK Misjonikeskuse kaudu kontole 1120254269 Swedbankis või 10602016015008 SEBis, märksõna: Laura.
Laura postiaadress selgub hiljem, seni võib talle kirjutada aadressil keemikuke@hotmail.com. Samal aadressil võib anda teada oma soovist saada tema ringkirju e-postiga. Paberkirja saamiseks saatke oma täpne postiaadress EELK Misjonikeskusesse Tehnika 115, Tallinn 10139.
Misjonitöö on meie kõigi ühine kohustus, oleme me siis minejad või minejate toetajad. Kandkem meie uut misjonäri oma palveis läbi kogu alanud aasta. Õnnistatud uut misjoniaastat!
Liliann Keskinen