Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Keila võiks saada tulevikus kellamängu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Suurde kellatuppa tuleb kolmas kell.
Erakogu

Keila kogudus plaanib renoveerida kiriku kellasüsteemi ja osta juurde kolmanda kella.

Küll on kaunis kellamäng kõrvale hea kuulata! Keila kogudus on plaani võtnud väsinud ja algeliselt mehhaniseeritud kellasüsteem uue vastu välja vahetada. Samuti kavatsetakse kokkuleppel muinsuskaitseametiga uuendada torniluuke. Ei ole normaalne, et kirikumees, kellel pealegi esimene noorus seljataga, käib üleval torni luuke avamas ja sulgemas. Suletud luukidega jääb aga kellahelin kuulmata.
Koguduse õpetaja Marek Roots ütleb, et uuendusega hakkaks Keilas kõlama korralik kellamäng ka nädala sees ja nii ulatuks kellahelinaga kaasnev rahusõnum kaugele inimeste kõrvu. Kogudus on pöördunud tornikellade müügi ja paigaldusega tegeleva Toomas Mäevälja poole, kes soovitab tellida madala kõlaga 80 cm läbimõõduga kella, mis oleks praegustest, millel läbimõõtu 50 ja 60 cm, suurem. Torni avar kellatuba pakub selleks hea võimaluse.
Praegused kellad on auväärses eas ehk 271 ja teine üle 160 aasta vana ning nende põhiline töö jääks pühade ajale. Igapäevaseks töömeheks saaks uus, arvatavalt Saksamaal valatav kell. Kelladele ehitatakse ümber uued tammepuust armatuurid, paigaldatakse digitaalne helistamissüsteem, mis võimaldab helistada kelli vastavalt vajadusele.
Elektriline kellahelistamise süsteem maksab kokku ligi 19 000 eurot, koos kolmanda kellaga vajab aga kogudus 33 000 eurot. Jõulukontsertidega koguti kellade heaks 1700 eurot, nüüd oodatakse kohalikke inimesi, ettevõtteid ja linna annetama kellade heaks kontole EE392200221052692368 (saaja EELK Keila Miikaeli kogudus, märksõna «Kellad»). Annetada saab ka kirikus asuvatesse korjanduskarpidesse.
Rita Puidet