Kirik on avatud jätkuvateks aruteludeks

/ Autor: / Rubriik: Elu ja Inimesed / Number:  /

3. juunil toimus riigikogu kultuurikomisjoni istung, kus käsitleti rahvaalgatus.ee keskkonnas üle 1000 allkirja kogunud ning kultuurikomisjonile menetlemiseks antud ettepanekut rahvahääletuse korraldamiseks, et lülitada usundiõpetus kohustusliku õppeainena üldhariduskooli õppekavasse.

Piiskop Marko Tiitus. Foto: erakogu

Kuna algatus sellise petitsiooni koostamiseks tuli EELK konsistooriumilt, siis olid nõupidamisele kutsutud peapiiskop Urmas Viilma ja piiskop Marko Tiitus.

Palun andke ülevaade riigikogus toimunud arutelu sisust. Kuivõrd tulemuslikuks saab kohtumist kiriku esindajate vaatest hinnata?

Marko Tiitus: Arutelu oli sisukas ja konstruktiivne eelkõige selles mõttes, et meil oli võimalik põhjalikult selgitada petitsiooni koostamise konteksti ja eesmärke, vastata küsimustele ja tajuda komisjoni liikmete hoiakuid. Selgitasime, et me ei taotle mingi uue või kirikliku õppeaine sisseviimist – tegelikult on usundiõpetuse õpetamiseks olemas riiklikud õppekavad kõigi kooliastmete jaoks, välja on antud mitmeid heatasemelisi õpikuid jm materjale.

Häda on selles, et kuna tegemist on valikainega ja puudub igasugune rakenduslik mehhanism usundiõpetuse kui valikaine õppimisest huvitatud õpilaste (vanemate) väljaselgitamiseks, mis teatud arvu huviliste olemasolu korral kohustaks kooli usundiõpetust pakkuma, siis enamikus koolides seda ei õpetata. Oleme seisukohal, et elementaarne religioonialane kirjaoskus on üldhariduse osa ja selle peaks omandama iga koolilõpetaja.

Edasi lugemiseks:

Tee digitellimus

Oled juba tellija? Logi sisse