Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kiriku ees kantakse loosungeid, aga mitte maske

/ Autor: / Rubriik: Arvamus, Lugejate kirjad / Number:  /

„Looja, hoia Maarjamaad ja andesta meile me vead,“ laulab Tõnis Mägi Vabaduse väljakul 23. oktoobril. Kokkutulnud kannavad loosungeid, mis süüdistavad valitsust ja peaministrit Kaja Kallast koroonavaktsiinide kasutamisega seotud surmades. Kusagil hõõgub viha. Kõik see leiab aset Jaani kiriku avatud uste ees.

Pole kuulnud, et kirik oleks võtnud toetava seisukoha koroonavastase vaktsineerimise suhtes, kuigi tahaksin. Võib-olla ei soovita sekkuda probleemi, mis on ühiskonna lõhestanud, et sel teel vältida ühe või teise poole kriitika alla langemist. Kindlasti palvetavad õpetajad pühapäevastel jumalateenistustel nende eest, kes ise või kelle omaksed vaevlevad haiglavoodites, samuti nende hingede eest, kes selle haiguse tõttu on juba teispoolsusesse jõudnud. Aga on siis Jumal nende palveid kuulda võtnud?

Ma kujutan ette dialoogi inimese ja Jumala vahel, milles inimene pöördub Jumala poole ja kurdab: „Sa näed meie häda ja viletsust, kuuled me palveid, aga vaikid.“ „Ma ei vaiki,“ ütleb Jumal. „Teadlased leiutasid koroonavastase (COVID-19) vaktsiini kiiremini, kui keegi seda lootagi oskas.“ „Teadlased?!“ hüüatab inimene. „Sa ütlesid – teadlased!“ „ Jah, teadlased,“ vastab Jumal. „Ma ju ütlesin sulle, et ma ei vaiki.“

Eestlaste rahvatarkusest võib leida sõnad: aita ennast ise, siis aitab sind ka Jumal. Kedagi pole võimalik aidata, kui ta abi vastu ei võta. Päevad ja ööd läbi töötavad meedikud ja teadlased, keda õigustatult Jumala tööriistadeks võib nimetada, kriisist väljumise nimel. Kuna just need inimesed seisavad kristlikule eetikale kõige lähemal, peaksid nad ka kiriku poolt kõige kõrgemat tunnustust leidma. Jääb loota, et see kunagi sünnib. 

Agu Sisask,

kirjanik


Toimetuse kirjakast:

Aadress: Ülikooli 1, III k, 51003 Tartu

E-post: ek@eelk.ee