Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kiriku peauks ootab restaureerimist

/ Autor: / Rubriik: Teated / Number:  /

125 aastat tagasi ehk 1895. aasta sügisel valmis Ervin Bernhardti projekti järgi Juuru Mihkli kiriku ümberehitus. Uuenduste hulgas oli ka kiriku lääneküljel asuv peauks, mille annetas kogudusele Ingliste mõisnik Rudolf von Stahl. Seetõttu kaunistas ust 1936. aastani ka von Stahlide vapp, ent siis asendati krutsifiksiga, luues seeläbi kiriku esisele sakraalse ruumi, kuhu saab tulla igal ajal.

125 aastat on jätnud uksele oma jäljed: värv koorub, hinged on ära vajunud ja lävepakk peaaegu olematu. Kiriklike talituste ja pühade jumalateenistuste puhul, kui peauks on täielikult avatud, tuleb hinge kinni hoida, et ei juhtuks õnnetust. Sügistuuled ja puulehed ning talvekülm leiab üsna hõlpsasti tee kirikusse.    

Peaukse restaureerimiseks kuluks kuni 10 000 eurot. Oleme taotluse toetuse saamiseks esitanud ka Muinsuskaitseametile. Kui saame toetuse, tuleb kogudusel tasuda omaosalus 10% ehk 1000 eurot. Näidates üles oma reaalset huvi projekti teostamiseks, on lootust ka saada toetust. Juhul kui toetust ei õnnestu saada, on meil  olemas algkapital ja jätkame kogumist. Koostöös on kõik võimalik!

Juuru Mihkli kirik on meie kihelkonna süda ja kogudus selle südametunnistus. Kui Sul on võimalik toetada kiriku peaukse restaureerimist, siis ole hea ja tee annetus kirikus asuvasse korjanduskarpi, millel vastav silt või sihtotstarbeline annetus koguduse kontole selgitusega „Kiriku peaukse toetuseks“. EELK Juuru Mihkli Koguduse konto on SEBs EE311010220007994015 ja Swedbankis EE162200221060935648.

Suur tänu kõigile annetajatele, kellel on südamel soov teha kodukihelkonna pühakojale kingitus 125. aastapäevaks!