Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikumuusik Elke Unt pälvis kultuuripreemia

/ Autor: / Rubriik: Portreelood / Number:  /

Tartu Ülikooli-Jaani koguduse organist-muusikajuht Elke Unt sai Eesti Kultuurkapitali rahvakultuuri sihtkapitali preemia sarjade «Keskpäevamuusika veerandtund» ja «Suvehelid» korraldamise eest.

«Olen väga rõõmus, aga ennekõike ikka üllatunud,» sõnastab Soome Sibeliuse akadeemia kirikumuusika eriala haridusega muusik Elke Unt oma emotsioone kirikulehele. Ta märgib, et on eriti õnnelik, et tunnustus liigitati rahvakultuuri alla: «Selles näen viidet, et minu tegevust kirikumuusikuna võetakse laiemalt, et see ei puuduta vaid kitsast sihtrühma.»
Elke Unt ise peab oma töös muusikajuhina olulisimaks väljakutseks jumalateenistuse rikastamist mitmesuguste muusikaliste eksperimentidega ning kirikuaasta sündmuste tutvustamist, ennekõike koolinoortele. Tartu Jaani kirikus on ta selles vallas alates organistiks-muusikajuhiks saamist 2006. aastal tõhusalt tegutsenud.
Kultuurkapitali tunnustuse toonud sarjade olulisust näeb ta laiapõhjalisuses ja pikaajalisuses, aastaid on mõlemad projektid toonud kirikusse head muusikat ning nüüdseks on juba tekkinud kindel publik.
«Keskpäeva muusikatund on esinemiseks avatud kõigile,» kinnitab Unt, lisades, et hea koostöö on Tartu koguduste organistide ja Elleri-nimelise muusikakooliga ning kui külalisesineja puudub, on ta alati ise valmis musitseerima. Suviti, mil turiste palju, on muusikatunni kuulajaid isegi sadakond, talvel on rahvast vähem, ent paarkümmend inimest jõuab kaks korda nädalas toimuvale kontserdile ka külmal ajal.
«Suvehelid» sai alguse soovist kasutada Lõuna-Eesti kirikute ajaloolisi mängukorras oreleid. Tegemist on juba kuuel suvel toimunud kontserdisarjaga Tartust 100 km raadiuses asuvates pühakodades.
Liina Raudvassar