Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirikute esindajad kohtusid siseministriga

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

hanno-pevkur-68396161Siseminister Hanno Pevkur (fotol) kohtus Eesti Kirikute Nõukogu juhatusega.

Kohtumisel EKNi presidendi peapiiskop Andres Põderi, asepresident pastor Meego Remmeli ja täitevsekretär pastor Ruudi Leinusega arutati muu hulgas Eesti kirikute järgmise aasta suursündmuse «Kaheksa sajandit Maarjamaad» tähistamisega seonduvat.
«Ürituse ettevalmistamine on hea näide kirikute ja riigi vahelisest kogu ühiskonnale suunatud koostööst,» ütles siseminister Hanno Pevkur ning tunnustas kirikute senist tööd. Sündmuse väärikaks tähistamiseks on mitmed riigiasutused, usulised ühendused, koolid ja mittetulundusühingud loonud koostöökogu, kes hoolitseb selle eest, et aastapäev saaks korralikult ette valmistatud.
«Kaheksa sajandit Maarjamaad» sündmused algavad juba sel sügisel ning kestavad kuni järgmise aasta lõpuni. Täpse ürituste kalendri ja lisainfot leiab aadressilt www.maarjamaa800.ee.
Kohtumisel räägiti ka abielu sõlmivate vaimulike järgmisel aastal toimuvast koolitusest ja eksamist. «Eestis on 135 vaimulikku, kes on teinud eksami ja saanud õiguse sõlmida abielusid. See on hea uudis neile, kes soovivad abielluda kirikus ja saada samal ajal ka riigi silmis seaduslikeks abikaasadeks. Nad ei pea jah-sõna ütlema kaks korda,» rääkis siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au. Võimalus abielusid sõlmida on vaimulikel aastast 2001 ja umbes 10 protsenti kõigist abieludest sõlmivad vaimulikud.
Teiste teemade hulgas räägiti kohtumisel ka Eesti Kirikute Nõukogu tellitud ja koostöös uuringufirmaga Saar Polli järgmisel aastal korraldatavast üleriigilisest küsitlusest «Elust, usust ja usuelust», mille eesmärk on uurida Eesti elanike suhtumist religiooni. Uuring toimub juba viiendat korda ja esimene küsitlus viidi läbi aastal 1995. «Igal küsitlusel on ka aastast aastasse korduvad küsimused, et oleks võimalik selgitada muudatusi inimeste hoiakutes ja tõekspidamistes. Samal ajal sõnastatakse mõned küsimused eluvaldkondades, mis on hetkel aktuaalsed,» rääkis Au.
Vabariigi Valitsuse ja Eesti Kirikute Nõukogu vahel sõlmitud ühishuvide protokoll on kehtinud 12 aastat.
Eesti Kirik