Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kirjasõna aitab talletada ajalugu

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Advendiajaks ilmus taas Lääne praostkonna aastat kokku võttev Scripta Annalia. 

„Kui Issand tahab ja me veel elame, siis teeme seda või teist,“ kirjutab Lääne praost Kaido Saak tulevikku vaadates. Aga see sobib kokku võtma ka lõppevat aastat, sest ajakiri pakub huvitavat ja harivat lugemist. Kui üritusi oli sel aastal tõenäoliselt vähem, siis seda enam oli süvenemist sisusse. Nii jagab piibliaasta puhul pühakirja tõlkimisega seotud põnevaid fakte teoloogiadoktor Toomas Paul.

Käesolevat aastat võib pidada ka Ackermanni aastaks. Teadlased Hilkka Hiiop ja Tiina-Mall Kreem on oma artiklile leidnud huvitava lähtekoha: missugune oli kümne lapse isa Christian Ackermanni naiseideaal. Ajaloos tagasi läheb ka ajaloolane Mati Mandel, kes avab Lihula linnuse juures 800 aastat tagasi toimunud lahingut rootslaste ja saarlaste vahel. Sama palju aastaid möödus Ridala koguduse esmamainimisest, poolsada aastat vähem täitus kiriku valmimisest. Kuidas neid tähtpäevi meeles peeti, kirjutab koguduseliige Kai Kraus.

Aga kirik ja kogudus pole vaid ajalugu. Esmalt ühendab usk Jumalasse inimesi meie kõrval. Nii võib vastilmunud ajakirjast lugeda Lia ja Tiit Salumäe 45 aasta pikkusest teenimisest Haapsalus, Mihkli koguduse juhatuse aseesimehest Silvi Lootsmannist, Mihkli ja Kullamaa kogudust teenima asunud Kari Tynkkynenist, Puise rannal paadipõgenike mälestuseks avatud skulptuurist. Meenutatakse Haapsalu toomkiriku ja Vormsi kiriku taaspühitsemist, esimese Missio toimumist 30 aastat tagasi Haapsalus ning loodetakse, et kiriku keskne misjoniüritus toimub tuleval aastal taas Läänemaal. 

Lugeda on muustki, sest lõppevast aastast toob midagi lugejate ette iga kogudus.

Rita Puidet