Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kodu kaunistades saab toetada oreliehitust

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kunstnik Jaan Elken.
Internet

Taevaminemispüha eelsel kolmapäeval oli Viimsi kirikus tavatu üritus – toimus kunstioksjon.

Teadupärast on Viimsi Püha Jaakobi kirikus korraldatud pidevalt kunstinäitusi ja seoses sooviga saada kiriku pühitsemise 10. aastapäevaks pühakotta orel pöörduti näitustel oma töid eksponeerinud autorite poole annetuspalvega. Ilus mõte leidis kunstnikelt heakskiidu ja nii annetasid nad kokku 19 tööd, mis kunstnike määratud alghinnaga oksjonil kaubaks läksid.
Siiski ütleb koguduse õpetaja Mikk Leedjärv, et ettevõtmise erakordsus ja kogemuse puudumine tõi korraldusse valearvestuse. Et algselt oli mõttes kinnine oksjon, jäädi info levitamisega ajahätta ja rahvast kogunes seetõttu tagasihoidlikult. Aga kuna sügisel plaanitakse uus oksjon korraldada, annab seda viga parandada.
Oreli ehituse toetuseks andsid oma osa Mati Karmin, Tiit Pääsuke, Jaan Elken, Marje Üksine, Mare Vint, Rein Mägar, Katrin Valdre ja Vaike Pääsuke. Neli tööd annetas Siim-Tanel Annus ja kaunid keraamilised prossid Silvia Reinpuu. Suureformaadilise foto «Teo tee» pani oksjonile koguduse õpetaja ise.
Suureks rebimiseks ja hindade üleskruttimiseks ei läinud, õhtu oli rahulik ja mõnus. Oksjoni korraldanud Hille Poroson oli mõelnud ka õhtu sisulisele küljele: nii rääkis kunstnik ja kunstikoguja Kaido Ole osalistele kunsti kollektsioneerimisest ja jagas soovitusi, missuguseid töid endale koju osta.
Isa Vello Salo kõneles Maar­jamaast ning Saksamaalt Lübeckist tulnud muusikud, sopran Maike Albrecht ja pianist Hans-Jürgen Schnoor, lisasid õhtusse helivärve. Samal päeval andsid muusikud kontserdi Tallinna Jaani kirikus.
Alghinnaga vahetasid omanikku Jaan Elkeni «Red hot» ning Tiit Pääsukese «Võtab ja annab», mis olid ühed kallimad tööd. Neli korda alghinnast kallimalt müüdi kaunid prossid. Oreli ehituseks on kogunenud koos vilede müügist ja heategevuskontsertidest laekunuga umbkaudu 35 000 eurot, mis on natuke enam kui viiendik vajaminevast summast.
Oma annetuse saab teha Viimsi koguduse kodulehe kaudu või tehes ülekande Viimsi Jaakobi Kiriku Ehitamise SA kontole EE262200221016998736, lisades selgituse lahtrisse vastava märkuse.
Rita Puidet