Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Kogudus avas külalistemaja kiriku kõrval

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Kadrina koguduse leerimajja rajatud võõrastemaja pakub teelisele öömaja.
Arhiiv

Juba kuu aega on Kadrina koguduse ajaloolises leerimajas avatud Püha Katariina külalistemaja, mis pakub teelisele mõõduka tasu eest õdusa äraolemise.

„Kõik algas sellest, et Saksa Lunastaja kogudus otsis kohta oma väljasõitude jaoks maale, aga mitte kaugele Tallinnast. Kadrina näis väga hästi sobivat – kõigest tunnike sõitu ja kohal,“ annab koguduse värskest ettevõtmisest aru õp Meelis-Lauri Erikson. Tänu Saksa Lunastaja koguduse juhatuse esimehe Frank Borchersi eestvedamisele paigaldati möödunud sügisel leerimajja maaküte ning otsustati tekkivate küttekulude katmiseks rajada külalistemaja.
Pastor Erikson selgitab, et tegelikult pole ka seni ükski teeline Kadrinas öömajata jäänud ning kogudus on majutamiseks kasutanud sama hoonet, ajaloolist leerimaja, aga nüüd tehakse seda „ametlikus korras“.
Külalistemaja on Eriksoni sõnul väike ja lihtne, aga õdus: „Olen ise järele proovinud seal ööbides. Rahulik koht, kuigi aleviku keskuses.“ Pakkuda on üks peretuba ja kolm kaheinimesetuba. Dušš, köök ja WC on üldkasutatavad. Toitlustust ei pakuta, aga kõik võimalused ise rooga valmistada on loodud ning tee ja kohv on maja poolt tasuta tarbimiseks.
Hoone asukoht otse kiriku kõrval pakub mitmeid võimalusi oma aega vaimselt veeta. „Tegemist on kiriku öömajaga, seetõttu toimuvad majas ka mitmesugused kiriku üritused: piiblitunnid, palvused, pühapäevakool, samuti jumalateenistused nii leerimajas kui suures kirikus,“ selgitab Erikson, rõhutades, et kõik võõrastemaja külalised on lahkelt palutud neist soovi korral osa saama.
Püha Katariina külalistemaja kohta saab teavet ning tuba kinni panna veebilehtedel www.teelistekirikud.ekn.ee, www.booking.com ja www.puhkaeestis.ee.
Liina Raudvassar